Sportas

2019.04.30 15:31

Lietuvos potencialą išskyręs Bertomeu ateityje regi komandų iškritimą iš Eurolygos į Europos taurę

LRT.lt2019.04.30 15:31

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, bendraudamas su Ispanijos portalu „AS“, pasidalino savo mintimis įvairiais klausimais – nuo sezono tvarkaraščio suderinamumo klausimų iki silpniausių Eurolygos komandų iškritimo į Europos taurės turnyrą.

2019-20 m. sezone Eurolygoje rungtyniaus dviem klubais daugiau – 18. Iškart po kito Eurolygos sezono dalies žaidėjų lauks nemažas krūvis – krepšininkai jungsis prie nacionalinių rinktinių ir kovos FIBA organizuojamame olimpinių žaidynių atrankos turnyre dėl papildomų kelialapių į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

„Galėtume išvengti tvarkaraščio susikirtimo problemų, jeigu vietos į olimpines žaidynes būtų skiriamos kovojant atskiruose žemynų čempionatuose, o ne papildomame atrankos turnyre. Olimpinių žaidynių atrankos turnyras buvo sukurtas tam, kad FIBA užsidirbtų pinigų iš žaidėjų, kuriems pinigus moka klubai“, – aiškino Eurolygos vadovas.

Kalbėdamas apie nuo kito sezono gausėsiantį Eurolygos klubų skaičių, J. Bertomeu atsakė į klausimą apie susidurią keblią situaciją su tvarkaraščių suderinamumu Ispanijos krepšinio lygos komandoms.

„Didelis Ispanijos klubų skaičius ir sudėtingas tvarkaraščių suderinimas su Eurolyga – vienintelė tokia problema. Kitose šalyse tokios problemos dėl perkrauto tvarkaraščio neatsirado, – aiškino J. Bertomeu.

Stipriausios Senojo žemyno krepšinio lygos vadovas taip pat pasisakė apie ateities viziją, kurioje svarbus vaidmuo numatomas ir Europos taurės turnyrui.

„Nenorime sukurti uždaro Eurolygos turnyro. Norime, kad kiekviena komanda čia galėtų žaisti ir turėtų galimybę laimėti. Norime sukurti Europos lygų piramidę, kurioje geriausi Europos taurės klubai patenka į Eurolygą, o silpniausios Eurolygos komandos krenta į žemesnį turnyrą. Norime, kad tokia sistema vyktų be iš anksto paskirtų licencijų.

Mums svarbiausia, jog mūsų versle būtų sumažintas rizikos faktorius. Norime augti stabiliai, su stipriais klubais, su vidutinio laikotarpio invensticijomis ir technologijų vystymu. To nepasiektume, jeigu kiekvienais metais priimtume grupių naujų komandų į Eurolygą. Galime pasilikti tas komandos, kurios gerai tvarkosi, bet negalime keisti esamos tvarkos kiekvieną sezoną.

Tikime, kad nacionaliai čempionatai ir Eurolyga, kurioje rungtyniauja 18 klubų, gali sutilpti į vieno sezono kalendorių. Nesvarstome galimybės plėsti turnyrą iki 24 komandų. Esame užsibrėžę siekti kokybės, kuri gali dingti smarkiai didinant komandų skaičių turnyre.“

Pokalbyje su „AS“ J. Bertomui išskyrė regionus, į kuriuos žvalgosi Eurolygos vadovybė, galvodama apie turnyro plėtros projektus.

„Esame suinteresuoti plėstis į įvairias teritorijas. Balkanai ir Lietuva yra tarp esminių teritorijų. Šios šalys augina talentus, kurių tiesiog negalime atsižadėti. Turime stiprinti savo ryšius Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje“, – aiškino J. Bertomeu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt