Sportas

2019.04.30 16:08

LFF naujuoju viceprezidentu paskyrė abejotinos reputacijos Arūną Pukelį-Švinių

LRT.lt2019.04.30 16:08

Antradienį Vilniuje surengtoje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) eilinėje LFF konferencijoje netikėtumų neįvyko – antruoju federacijos viceprezidentu išrinktas prieštaringos reputacijos verslininkas Arūnas Pukelis-Švinius. Tokiam sprendimui pritarė 60 delegatų iš 71.

Apie tai, jog A. Pukelis tikriausiai bus išrinktas antruoju LFF viceprezidentu portalas LRT.lt rašė jau pirmadienį. 

LFF konferencijos metu įvyko slaptas balsavimas, kurio metu A. Pukelis buvo išrinktas LFF antruoju viceprezidentu. Iš 71 balso teisę turėjusio konferencijos nario už A. Pukelį balsavo 60.

„Neslėpsiu, esu tikrai pamalonintas už jūsų pasitikėjimą. Jeigu sprendimas būtų kitoks, tai man būtų ženklas, kad Lietuvos futbole dirbti toliau negaliu. Jei balsavimas būtų nesėkmingas, būčiau pasitraukęs iš futbolo federacijos“, – po rinkimų prieš delegatus kalbėjo A. Pukelis.

Verslininko kandidatūra į šią poziciją buvo iškelta dar antradienio rytą surengto LFF Vykdomojo komiteto posėdžio metu.  

Futbolo federacija turi tris viceprezidentus – be naujai ptvirtinto A. Pukelio šias pareigas taip pat eina salės futbolo asociacijos prezidentas Vidmantas Butkevičius (pirmasis viceprezidentas) ir Alytaus apskrities futbolo federacijos vadovas Gediminas Daukšys (trečiasis viceprezidentas).

A. Pukelis ne tik nuo 2015 m. vadovauja Taurės apskrities futbolo federacijai (TAFF), tačiau tuo pačiu metu yra ir LFF Vykdomojo komiteto narys – t.y. vienas iš  20-ies svarbiausių LFF žmonių, sprendžiančių federacijos valdymo klausimus. Vykdomasis komitetas pagal LFF įstatus turi daugiau galių, nei federacijos prezidentas.

Be to, pačioje federacijoje jis vadovauja jo iniciatyva įkurtam Ekonomikos komitetui. Dar daugiau – 2017 m. rugsėjį LFF įkūrus UAB „Stadionas“, kuri valdo Liepkalnio gatvėje esantį nacionalinį Lietuvos stadioną, A. Pukelis paskirtas valdybos pirmininku.

Akivaizdu, kad problemų su teisėsauga praeityje turėjusio, o visuomenei puikiai žinomo dėl Henriko Daktaro sūnaus Enriko pavežiojimo automobilio bagažinėje, A. Pukelio įtaka LFF didėja kone kasmet.

Verslo pasaulyje A. Pukelis valdo septynias nekilnojamo turto, logistikos, transporto, mašinų ir žuvies pramonės įmones. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt