Naujienų srautas

Sportas2015.06.16 17:22

Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergalingai pradėjo pasirodymą Baku

BNS 2015.06.16 17:22

Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė antradienį pergale pradėjo moterų paplūdimio tinklinio varžybas Europos sporto žaidynėse Baku (Azerbaidžanas).

Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė antradienį pergale pradėjo moterų paplūdimio tinklinio varžybas Europos sporto žaidynėse Baku (Azerbaidžanas).

Pasak pranešimo, šešioliktos pagal skirstymą lietuvės pirmame A grupės mače, spiginant 30 laipsnių karščiui, valandą trukusioje kovoje išplėšė pergalę 2:1 (21:14, 18:21, 18:16) prieš austres Leną Marią Plesiutschnig ir Katariną Schutzenhofer (17 reitingas).

Lemiamame trečiame sete Austrijos tinklininkės nuolat išsiverždavo į priekį, o seto pabaigoje du kartus jas nuo pergalės skyrė tik taškas, tačiau lietuvės spurtavo 4:1 ir iškovojo sunkią pergalę. Be pirmos Austrijos poros, A grupėje dar mūsiškėms teks susitikti su pirma Azerbaidžano komanda Vivian Danielle da Conceicao Cunha bei Zinaida Liubymova (1 reitingas) ir Danijos atstovėmis Eva Mielskov Bang ir Cecile Kollner Olsen (32 reitingas). Į kitą varžybų etapą patenka po 3 poras iš kiekvieno pogrupio.

Lietuvių treneris Tadas Donėla po rungtynių kalbėjo: „Pirmame sete Ieva ir Monika tiksliai vykdė planą, kurį buvome paruošę prieš austres. Turbūt pernelyg lengvai jį laimėjusios, merginos pamiršo viską, ką buvome sutarę, ir varžovės tuo pasinaudojo. Trečiame sete mums tiesiog nusišypsojo sėkmė – esant tokiam karščiui ir visą laiką lygiam rezultatui, situacija galėjo pasisukti į bet kurią pusę.“

I. Dumbauskaitė pasakojo: „Pirmame sete mums sekėsi žaisti tiksliai, gerai paduodavome kamuolį. Antrame varžovės pastiprino kamuolio padavimą, pabandė „užvaikyti“ Moniką, mes pradėjome daryti daug klaidų. Trečiame sete žaidimas buvo lygus, bet lemiamu metu mes tiesiog buvome tikslesnės. Per tokį karštį du setus sužaisti dar įmanoma, bet trečias jau yra tikra kankynė“.

Merginos džiaugėsi, kad į jų rungtynes atvyko ir nemažas pulkelis lietuvių – jų palaikymo komandoje drauge su kitais aistruoliais „sirgo“ ir LTOK viceprezidentas Romualdas Bakutis bei Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius.

„Negalime labai smarkiai skųstis pogrupiu, į kurį mūsiškės pakliuvo. Ir austrės, ir azerbaidžanietės yra stiprios, bet kitose grupėse yra ir dar pajėgesnių komandų. A grupėje tik danės galbūt yra silpnesnės, bet į kitą etapą patenka 3 iš 4 porų, tad tikimės ten būti“, – prognozavo Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas.

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė antradienį (18 val.) kovos su Danijos atstovėmis, o trečiadienį (20 val.) – su azerbaidžanietėmis.

Trečiadienį savo pasirodymą Baku pradeda ir vienintelė Lietuvai atstovaujanti vyrų paplūdimio tinklinio komanda – Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis. Lietuviai (32 reitingas) jau pačiose pirmose rungtynėse 11.00 val. susitiks su šeimininkais Bernardo Wermelinger Romano ir Leonidu Gritsai (1 reitingas), o ketvirtadienį 16.00 val. žais su italais Alexu Ranghieriu bei Enrico Rossiu (16 reitingas).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi