Sportas

2013.01.17 17:44

„Lietuvos ryto“ naujokas M. Palacio: esu komandinio krepšinio šalininkas

Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Miltas Palacio atvykęs į Lietuvą žada, kad komandai padės ir aikštėje, ir už jos ribų. 34 metų įžaidėjas teigia mėgstantis komandinį krepšinį ir daug dėmesio skiriantis jaunų komandos draugų tobulėjimui.

Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Miltas Palacio atvykęs į Lietuvą žada, kad komandai padės ir aikštėje, ir už jos ribų. 34 metų įžaidėjas teigia mėgstantis komandinį krepšinį ir daug dėmesio skiriantis jaunų komandos draugų tobulėjimui.

Ketvirtadienį M. Palacio atvyko į Vilnių, kur turėtų baigti šį sezoną.

Kada „Lietuvos rytas“ pradėjo jumis domėtis? – žurnalistai paklausė M. Palacio.

Maždaug prieš mėnesį. Jie laukė kurį lauką, kad pažiūrėtų į rezultatus, ir tada paskambino. Derybos buvo gana ilgos, bet dabar esu laimingas būdamas čia ir tikiuosi padėti komandai.

Kelis mėnesius ilsėjotės. Kokios sportinės formos dabar esate?

Prireiks bent poros savaičių, kad pasiekčiau gerą formą. Po to, manau, viskas bus gerai.

Kodėl palikote Izraelio komandą?

Ten visas dėmesys buvo kreipiamas puolimui, kiekvienas žiūrėjo naudos sau. Man tai netiko. Aš esu labiau komandinis žaidėjas. „Chimki“ ir „Partizan“ komandose propagavome tokį žaidimo stilių.

Ką žinote apie Lietuvą ir ko tikitės iš žaidimo čia?

Žinau „Lietuvos ryto“ komandą, esu matęs jų rungtynių. Manau, kad žaisime komandinį krepšinį, paremta taktika. Izraelyje to nebuvo, ten svarbiausia buvo pelnyti taškus. Reikia žaisti kartu.

Amerikiečiai dažnai galvoja kitaip.

Taip, bet aš kitoks. Izraelyje visi galvojo apie savo žaidimą, o man rūpi komandinis krepšinis. Kai prezidentas sako, kad turi eiti ir pelnyti taškus, o aš visą gyvenimą rūpinausi, kaip į žaidimą įtraukti visą komandą, man tai buvo gana nauja.

Ar pamenate Žydrūną Ilgauską?

Taip, jo spintelė būdavo šalia manosios. Jis puikus. Jis labai tylus, tačiau viską pademonstruodavo aikštėje.

O koks jūs pats rūbinėje?

Aš irgi ramus. Mėgstu padėti jauniems krepšininkams. „Partizan“ ir „Chimki“ komandose jaunimas mėgdavo su manimi leisti laiką, nes aš labiau teigiamas žmogus.

Ar tiesa, kad norite būti treneris?

Taip. Įžaidėjai dažnai apie tai pagalvoja. Per savo karjerą turėjau ne vieną jauną įžaidėją, kaip Milenko Tepičių, kuriems bandydavau padėti. Mano užduotis dažnai yra padėti jauniems vaikinams, kad jie suprastų, kaip sunkiai turi dirbti, kad kažko pasiektų aikštelėje. Profesionalas turi būti profesionalas.

Ar žinote, kada tapsite treneriu?

Dar nežinau. Nekabinu sportbačių ant vinies. Žinau, kad čia yra jaunas talentingas įžaidėjas, kuris žaidžia banguotai. Tikiuosi, kad padėsiu jam pakilti į aukštesnį lygį. Svarbiausia yra pasitikėjimas savimi.