Naujienų srautas

Sportas2019.05.20 10:21

Lenktynėse dėl „Auksinio batelio“ – intriga: ar Mbappe sugebės pavyti Messi?

LRT.lt 2019.05.20 10:21

Sezonai jau baigėsi beveik visos Europos futbolo lygose, tad metas suskaičiuoti viščiukus – įvarčius. „Auksinio batelio“ prizą, skiriamą rezultatyviausias Senojo žemyno futbolininkui šiemet ir vėl greičiausiais iškovos „Barcelona“ komandos lyderis Lionelis Messi, šiemet rimtesnės konkurencijos sulaukiantis tik iš jaunosios PSG klubo žvaigždės Kyliano Mbappe.

Kylianas Mbappe yra visai netoli nuo Lionelio Messi dominavimo tarp geriausių Europos puolėjų nutraukimo. Vis dėlto, net septynerios dėl diskvalifikacijų praleistos rungtynės šiame Prancūzijos čempionato sezone greičiausiai užkirto prancūzui kelią pasivyti argentinietį ir laimėti „Auksinio batelį“ būnant vos 20 metų.

Šis prizas nuo 1968 m. teikiamas daugiausiai įvarčių Europos nacionaliniuose čempionatuose įmušusiam žaidėjui. L. Messi jau turi penkis tokius titulus, Cristiano Ronaldo – keturis. Iš viso tik 11 futbolininkų prizą yra laimėję daugiau nei kartą. Iš vis dar rungtyniaujančių žaidėjų be L. Messi ir C. Ronaldo šį trofėjų dukart yra nuskynęs Luisas Suarezas.

Šį sezoną L. Messi per 34 mačus Ispanijos čempionate įmušė 36 įvarčius. Dėl smulkių traumų ar poilsio „Barcos“ lyderis praleido tik keturis mačus. Ispanijos čempionatas baigėsi savaitgalį, kai L. Messi į „Eibar“ vartus įmušė du įvarčius ir keturiais atsiplėšė nuo K. Mbappe.

Tuo tarpu K. Mbappe yra įmušęs 32 įvarčius per 28 rungtynes Prancūzijos čempionate, kuriame PSG ekipai liko sužaisti vienerias rungtynes. Taigi pavyti tituluotąjį argentinietį K. Mbappe tikrai gali, tačiau tam reikia įmušti bent keturis įvarčius. PSG varžove bus „Reims“ ekipa.

Tiesa, K. Mbappe gali kaltinti tik save patį. Šiemet lygoje jis dukart gavo tiesiogines raudonas korteles, dėl ko abukart praleido po 3 rungtynes. Dar sykį puolėjas buvo suspenduotas dėl geltonų kortelių. Taigu K. Mbappe dėl savo karštos galvos negalėjo žaisti net 7 mačuose. 

Beje, nuo 2007-2008 m., kai prizą pirmą kartą laimėjo Cristiano Ronaldo (žaisdamas „Man Utd“), tik kartą „Auksinis batelis“ atiteko ne Ispanijoje žaidusiam futbolininkui. 2013-2014 m. sezone kartu su Madrido „Real“ jau žaidusiu C. Ronaldo jį pasidalijo Luisas Suarezas, tuomet dar žaidęs „Liverpool“ gretose.

Per visą istoriją Prancūzijoje žaidęs futbolininkas „Auksinį batelį“ laimėjo vos vieną sykį – tai tolimais 1970-1971 m. padarė „Marseille“ gretose žaidęs kroatas Josipas Skoblaras.

Visų laikų įvarčių rekordas priklauso L. Messi, kuris 2011-2012 m. sezoną užbaigė su 50 įvarčių.

Su šiuo L. Messi titulu „Barcelona“ žaidėjai bus iškovoję jau 8 „Auksinius batelius“ (5 – L. Messi, 2 – L. Suarezas, 1 – Ronaldo). Keturis turi „Real“ futbolininkai (3 – C. Ronaldo, 1 – Hugo Sanchezas), po tris – „Porto“ (2 – Fernando Gomesas, 1 – Mario Jardelis) ir Bukarešto „Dinamo“ (2 – Dudu Georgescu, 1 – Dorinas Mateutas).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi