Sportas

2019.04.28 21:32

Savo komandos bėdas pripažįstantis Adomaitis: laiko mažai

LRT.lt 2019.04.28 21:32

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai ir toliau neišlipa iš nesėkmių ruožo ir patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą per pastarąsias penkerias rungtynes LKL pirmenybėse, kai išvykoje 74:83 neprilygo vos septynių žaidėjų rotaciją naudojusiam Panevėžio „Lietkabeliui“. Po rungtynių „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis pripažino, jog komanda tikrai nėra pačioje geriausioje situacijoje.

„Eilines rungtynes, kai prasideda rotacijos, mes smengame į duobę. Bandome ieškoti to priežasčių, bet sekasi sunkiai. Ir šiandien matėme tą pačią problemą su fiziškumu, varžovai išstumdavo mus iš kai kurių situacijų, čia buvo didžiausia problema. Turime daryti išvadas ir labai greitai, bet šiandien, ypatingai vienu metu pirmame kėlinyje, viskas atrodė labai blogai“, – žodžių į vatą nevyniojo vilniečių strategas.

– Kiek tokia trumpa varžovų rotacija galėjo išmušti jūsų krepšininkus iš vėžių?

– Tas fiziškumas ir buvo jų persvara, mes to negalėjome aplošti nei perimetre, nei po krepšiu. Galima sakyti, kad mes nepateikėme savo metimų, o jie įmetė sunkių. Tačiau kalba yra apie idėjas, apie tai, ką mes treniruojamės.

– Ar buvo planas nuvarginti varžovus?

– Taip, norėjome, laikėme tą presingą, vienu metu nesugebėjome padaryti pražangos ir jie padarė atkarpą 7:0 ir pabėgo. Viskas slypi tokiuose paprastuose dalykuose, to padaryti nesugebėjome.

– Minėjote, kad buvo pokalbių su žaidėjais, tačiau jiems vis dar nepavyksta perlaužti savo žaidimo?

– Kalbame su jais individualiai, žiūrime visi kartu, analizuojame, prieiname prie tų sprendimų. Kai kuriose situacijose išsprendžiame bėdas, vėliau jos iškyla kitur. Nesėdime vietoje, analizuojame. Laiko mažai.

– Kiek svarbu reguliariame sezone antra vieta?

– Faktas, kad visada pradėti aukščiau psichologiškai yra geriau, pirmas rungtynes atkrintamosiose visada žaidi namuose, tai vienas dalykas. Dabar, kai atkrintamųjų serijos yra trumpesnės, įsijungs ir tas psichologinis faktorius.

– Ar gali būti, kad kai kurie žaidėjai jau gyvena laukdami atkrintamųjų?

– Tikrai nemanau. Paklauskite žaidėjų.