Naujienų srautas

Sportas2019.04.28 14:27

Rokas Baciuška per 0,5 sekundės dalies liko nuo pusfinalio Pasaulio ralio-kroso čempionate

LRT.lt 2019.04.28 14:27

Lietuvai atstovaujantis „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas Rokas Baciuška turėjo sudėti ginklus jau pasibaigus kvalifikaciniams važiavimams. Lietuviui vos pusės sekundės pritrūko iki išsvajoto Pasaulio ralio-kroso čempionato antrajo etapo pusfinalio Barcelonoje, rašoma pranešime spaudai.

Jei pirmąją varžybų dieną „WorldRX“ čempionate lietuvių „ESmotorsport-LabasGas“ komanda įvardino kaip ne itin sėkmingą, tai antrąją dieną – sėkmė visiškai nusisuko.

Komandai atstovaujančiam lietuviui Rokui Basčiuskai pritrūko vos 0,5 sekundės iki išsvajoto pusfinalio.

Po trečiosios kvalifikacijos turėjo šansą

Trečiosios kvalifikacijos važiavimą „ESmotorsport-LabasGas“ komandos sportininkas Rokas Baciuška pradėjo iš tos pačios pozicijos kaip ir pirmąją. Visgi nepaisant nedėkingos pozicijos, sportininkas puikiai sustartavo, užsiėmė pakankamai gerą vietą iškart po pirmojo posūkio.

„ESmotorsport-LabasGas“ komandos strategai iš karto po pirmojo rato Roką Basiučką nukreipė į „jokerį“, dėlto komandos lenktynininkas galėjo džiaugtis „švaria“ trasa.

„Padariau viską, ką galėjau startuojant iš tokios pozicijos. Gaial, kad nesiseka su starto pozicija. Visgi kol kas esame vienuolikti. Ketvirtojoje kvalifikacijoje reikės finišuoti bent viena ar dviem pozicijomis aukščiau Timo Scheiderio, kad pusfinalyje būtų galima startuoti iš antros eilės“, - strategijas dėliojo po trečios kvalifikacijos Rokas Basiučka.

Ketvirtojoje kvalifikacijoje kortas sumaišė Oliveris Bennetas

Ketvirtojoje kvaifikacijoje prasidėjo žūtbūtinė kova dėl vietos pusfinalyje. Timmui Schneideriui grėsė likti be pusfinalio. Visgi jį išgelbėjo lėtesnis kolega Oliveris Bennetas, kuris jį paskutiniame važiavime praleido. Tai lėmė, kad T. Schneideris pademonstravo vos 0,5 sekundės dalimi geresnį laiką nei Rokas Baciuška.

„ESmotorsport-LabasGas“ komandos vadovai už tokį sportininkų menvrą organizatoriams pateikė protestą. Mat, Rokas Baciuška, turėdamas tokį patį taškų kraitį kaip T. Schneideris ir R. de Guillaume‘as, liko be vietos pusfinalyje.

Susumavus visų keturių kvalifikacijos važiavimus, lyderio pozicijas išsaugojo broiai Timmas ir Kevinas Hansenai, trečią vietą iškovojo Niclasas Gronholmas.

Rokui Baciuškai dar yra šansas kovoti pusfinalyje

Nepaisant to, koks bus teisėjų sprendimas dėl protesto, „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas Rokas Basiučka turės važiuoti prie starto linijos ir laukti kitų pusfinalių dalyvių pasirodymo. Jei kažkam nepaisseks su startu, Rokui gali tekti kovoti dėl kelialapio į finalą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi