2019.04.26 23:32

Lemiamo ketvirčio metu „Baskonia“ klubą surakinę CSKA krepšininkai žengė į Eurolygos finalo ketvertą

LRT.lt2019.04.26 23:32

Maskvos CSKA krepšininkai aštuntą Eurolygos sezoną iš eilės iškovojo bilietą į turnyro finalo ketverto varžybas. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 92:83 (20:22, 19:26, 29:23, 24:12) įveikė Vitorijos „Baskonia“ bei laimėjo atkrintamųjų seriją rezultatu 3:1.

Vitorijos klubo viltis išlyginti serijos rezultatą ir bilieto į finalo ketvertą klausimą išspręsti lemiamose rungtynėse sudaužė nesėkmingas ketvirtasis kėlinys, kurio metu „Baskonia“ beveik 8 minutes negalėjo pasižymėti taškais. Be to, dvikovoje CSKA puolime atsikovojo net 15 kamuolių (Vitorijos ekipa – 7).

Po atkakliai susiklosčiusio pirmojo rungtynių ketvirčio šeimininkai susikrovė ryškesnį pranašumą po trijų iš eilės Patricio Garrino pataikytų tritaškių – 38:30.  Iš P. Garrino estafetę perėmė Vitorijos ekipos aukštaūgiai, kurie iki didžiosios pertraukos padėjo „Baskonia“ ekipai išlaikyti persvarą – 48:39.

Po Marcelinho Huertaso tritaškio šeimininkai pasiekė dviženklį pranašumą – 55:43. Cory Higginso ir Nando De Colo vadama Maskvos CSKA ėmė mažinti atsilikimą, o Nikita Kurbanovo ir Willo Clyburno tritaškiai ištirpdė šeimininkų persvarą prieš lemiamą ketvirtį iki 3 taškų – 71:68.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ketvirtuoju tritaškiu susitikime pasižymėjo P. Garrino – 76:72. Neįtikėtina, tačiau per kitas beveik 7 minutes ir 40 sekundžių susitikime šeimininkai nepelnė nė taško, o CSKA surengė spurtą 15:0 bei visiškai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas – 87:76. Per likusį rungtynių laiką Rusijos ekipa sutvarkė formalumus ir iškovojo pergalę.

Vitorijos „Baskonia“: Vincentas Poirier 21, Patricio Garrino 16 (5/5 tritaškių), Johannesas Voigtmannas 12, Tornike Shengelia 11.

Maskvos CSKA: Nando De Colo 27, Cory Higginsas 19, Nikita Kurbanovas 15.