Sportas

2019.04.26 20:05

UEFA skirtos baudos dydis Juodkalnijai supykdė anglų rinktinės saugą Rose`ą

LRT.lt2019.04.26 20:05

Juodkalnijos futbolo rinktinė artėjančias 2020 m. Europos čempionato atrankos turnyre rungtynes žais už uždarų durų. Tokią bausmę UEFA skyrė už kovo mėnesį Podgoricoje vykusioje dvikovoje su Anglijos rinktinė vietos sirgalių skanduotus rasistinius šūkius, praneša BBC.

Susitikimą, kurį Anglijos rinktinė laimėjo rezultatu 5:1, aptemdęs rasistinis sirgalių išpuolis buvo nukreiptas į keletą svečių žaidėjų, tarp kurių buvo ir Danny Rose`as.

Juodkalnijos futbolo federacija taip pat įpareigota kitų atrankos turnyro rungtynių metu išskleisti plakatą su užrašu „#EqualGame” („Lygus žaidimas“) bei nubausta 20 tūkstančių eurų bauda. Piniginė bauda skirta už sirgalių naudotą pirotechniką, mėtytus objektus, sirgalių neramumus ir užblokuotus praėjimus stadione.

Savo adresu rasizmo protrūkio sulaukęs D. Rose`as liko įsiutintas prevencinėmis priemonėmis, skirtomis kovai su rasizmu.

„Kuomet šalys nubaudžiamos tokia pinigų suma, kurią aš išleisčiau per vieną vakarą Londone, ko gali tikėtis?“, – kalbėjo baudos, skirtos Juodkalnijos futbolo federacijai, dydžiu nusivylęs D. Rose`as.

Kovo mėnesį vykusioje dvikovoje penktąjį įvartį susitikime pelnęs Raheemas Sterlingas, švęsdamas įvartį, pridėjo delnus prie ausų taip duodamas atkirtį rasistiniams šūksniams.

Vyriausiasis Juodkalnijos rinktinės treneris Ljubisa Tumbakovičius po dvikovos teigė „negirdėjęs ir nepastebėjęs“ jokių rasistinių protrūkių iš sirgalių. Savo ruožtu Anglijos rinktinės vairininkas Garrethas Southgate`as buvo tikras, jog „nutiko netoleruotinas rasizmo protrūkis“.

Kitos Juodkalnijos rinktinės namų rungtynės atrankos turnyre laukia birželio 7-ąją su Kosovu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt