Naujienų srautas

Sportas2019.04.26 11:38

Startui Deimantinėje lygoje besirengianti Palšytė: keliauju pasitikrinti formos

LRT.lt 2019.04.26 11:38

Gegužės 5 dieną startuoja prestižinės lengvosios atletikos Deimantinės lygos varžybos. Pirmasis etapas vyks Dohoje, stadione, kuriame rugpjūčio pabaigoje bus surengtas ir pasaulio čempionatas. Lietuvai šiame etape atstovaus tik šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, kuri teigia, kad šioje sezono stadijoje didelių tikslų kelti nežada.

„Pradėti sezoną taip anksti, turint omenyje, kad pasaulio čempionatas tik už 5 mėnesių – labai neįprasta. Tačiau jau praėjusiais metais su komanda diskutavome, kad jei aplinkybės bus palankios, bandysime dalyvauti visuose Deimantinės lygos etapuose, nepriklausomai nuo to, kaip tuo metu būsiu pasiruošusi. O ir pats pasiruošimas šiam vasaros sezonui yra kiek kitoks, nes visas dėmesys skiriamas sezono pabaigai. Viskas, kas vyks iki tol, bus traktuojama tik kaip pasiruošimas svarbiausioms varžyboms“, – lengvosios atletikos federacijos feisbuko puslapyje cituojama A. Palšytė.

Moterų šuolių į aukštį rungtis šiemet vyks septyniuose Deimantinės lygos etapuose – be Dohos atletės dar susitiks Stokholme (gegužės 30), Osle (birželio 13), Judžine, JAV (birželio 30), Lozanoje (liepos 5), Monake (liepos 12) ir Briuselyje (rugsėjo 6).

Pirmajame etape Dohoje lietuvė daug nesitiki, nors 2015 metais irgi tiesiai iš treniruočių stovyklos į varžybas atvykusi A. Palšytė sugebėjo užimti pirmąją vietą.

„Po Europos uždarų patalpų čempionato turėjau šiek tiek laiko poilsiui, tačiau jis buvo labiau aktyvus nei pasyvus, nes žinojau, kad taip bus lengviau įsitraukti į darbą ir pradėti ruoštis vasaros startams. Į pirmąsias varžybas keliauju su minimaliu tikslu – šokti ne mažiau nei per pirmąsias treniruotes (t.y. 1.90).

Vis dar esu sunkiame treniruočių rėžime, tad pirmųjų startų nesureikšminu ir keliauju ten pasitikrinti esamos formos ir tiesiog apsižiūrėti, kaip atrodo naujasis stadionas, kokia yra danga, sektorius. Įvertinus pirmąjį startą, galėsime pasidaryti tam tikras korekcijas treniruočių procese, bus aiškesnės techninės klaidos ir kiti niuansai, o kai dar kartą sugrįšiu į Dohą rugsėjo pabaigoje, viskas jau bus žinoma ir pažįstama, o ir sportinė forma leis orientuotis į daug aukštesnius tikslus“, – teigė A. Palšytė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi