2019.04.25 21:50

Trečią kartą ketvirtfinalyje pralaimėjęs „Žalgiris“ baigė pasirodymą Eurolygoje

LRT.lt2019.04.25 21:50

Kauno „Žalgirio“ žygis Eurolygoje – baigtas. Viso mačo metu atsilikinėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 82:99 (16:30, 25:19, 20:23, 19:27) neprilygo Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams ir, pralaimėję seriją 1:3, baigė šio sezono pasirodymą stipriausiame Europos klubinio krepšinio turnyre.

Svečiai rimtą paraišką pergalei pateikė jau pirmajame kėlinyje, kuriame atakavo pavydėtinu taiklumu – iš žaidimo tikslą pasiekė net 12 metimų iš 14, tarp jų ir visi šeši mesti tritaškiai. Jau po pirmųjų dešimties minučių „Fenerbahče“ buvo priekyje 30:16.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose šeimininkai kelis kartus buvo priartėję (iškart po pertraukos skirtumas buvo sumažėjęs iki keturių taškų), tačiau kiekvienam žalgiriečių spurtui Stambulo krepšininkai rasdavo atsaką ir ramiai pabaigę rungtynes žengė į finalo ketvertą.

Svečiai įspūdingai atakavo iš toli – tikslą pasiekė net 15 tritaškių metimų iš 22 (68 proc.), tuo tarpu kauniečiai pataikė 7 tolimus metimus iš 19 (36,8 proc.).

Jo pusfinalyje Željko Obradovičiaus komanda susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“ ir „Barcelona“ poros laimėtojais. Serijos rezultatas ten kol kas yra 2:1 Turkijos ekipos naudai.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 25 (7 atk. kam.), Nate`as Woltersas 18, Marius Grigonis ir Aaronas White`as po 7;

„Fenerbahče“: Ali Muhammedas 25 (5/5 trit.), Kostas Sloukas 15 (10 rez. perd.), Janas Vesely 12, Marko Guduričius 11;

Rungtynių eiga:

Paskutiniame ketvirtyje situacija iš esmės nesikeitė. Svečiai ir toliau kontroliavo rungtynes ir liko priekyje (76:64). Į visus klausimus atsakė du tritaškius paeiliui pataikęs Marko Guduričius, ir jo komanda atitrūko jau dvidešimties taškų persvara (84:64). Vėliau kauniečiai kiek sumažino skirtumą, tačiau didesnės įtakos mačo baigčiai tai nebeturėjo.

Po trijų kėlinių: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 61:72.

Po petraukos žalgiriečiai į aikštę žengė drąsiai ir netruko priartėti prie varžovų (48:52), tačiau įsibėgėjančius šeimininkus kiek prigesino ir toliau taikliai atakavęs A. Muhammedas (48:57). Čia pat įspūdingu dėjimu visą areną ant kojų pakėlė Thomasas Walkupas ir rezultatas vėl buvo sušvelnintas (54:61). Tačiau netrukus kauniečių sirgaliai vėl kiek pritilo, kai po tritaškį pataikę Kostas Sloukas ir Erickas Greenas padidino svečių persvarą iki 16 (56:72). Kėlinio pabaigoje galingai kamuolį iš viršaus įkrovęs Brandonas Daviesas vėl kiek sumažino šeimininkų atsilikimą (61:72).

Po dviejų kėlinių: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 41:49.

Antrojo kėlinio starte šeimininkai po Brandono Davieso metimo sumažino atslikimą iki dešimties (22:32). Daugiausiai Nate`o Wolterso pastangomis kauniečiai netrukus priartėjo dar labiau (30:38). Ir toliau pavyzdingai tritaškius metę Turkijos krepšininkai netrukus vėl pabėgo 49:35. Tačiau tada iš toli porą metimų pataikė šeimininkai, ir prieš ilgąją pertrauką jų deficitas vėl sumažėjo iki vienženklio (41:49).

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 16:30.

Mačą žalgiriečiai pradėjo vangiai – patys neįmetę iš palankių padėčių, nesusitvarkė su varžovų atakomis ir jau po poros minučių atsiliko 0:7. Po minutės pertraukėlės šeimininkų taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Leo Westermannas, tačiau Turkijos krepšininkus į priekį tempė Ali Muhammedas (3:12). Kauniečiai toliau strigo, o svečių persvara netrukus pasiekė ir dviženklę (16:5). Svečiai ir toliau diktavo savo sąlygas, žalgiriečiai nerado priešnuodžių jų puolimui ir po pirmo kėlinio atsiliko 16:30. Stambulo komanda pirmajame kėlinyje realizavo visus 6 mestus tritaškius.

Kauniečių laimėjimo atveju penktosios ir lemiamos rungtynės vyktų antradienį Stambule, o šeimininkų nesėkmė reikštų šio sezono kelionės Europoje pabaigą.

Prieš rungtynes buvo paskelbta, jog jose negalės dalyvauti antradienio mače petį susižeidęs „Fenerbahče“ krašto puolėjas Nikola Kaliničius.

Serbas per tris ketvirtfinalio susitikimus žaisdavo po 23 minutes ir pelnydavo po 7,3 taško.