Naujienų srautas

Sportas2019.04.25 13:53

Nėra namų be dūmų: „B tribūnos“ ir „Ryto“ konflikte – sirgalių ultimatumas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.04.25 13:53

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Ryto“ arenoje vykusias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes tarp vietos „Ryto“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ į antrąjį planą nustūmė greitai viešąją Lietuvos erdvę apskriejusi žinia – ištikimiausi sostinės klubo „B tribūnos“ fanai nebuvo įleisti į sau įprastą vietą arenoje palaikyti sostinės komandos. Panašu, jog konfliktas įgauna didesnį pagreitį.

„Užėjus į areną supratome, kad klubas šiandien mūsų nelaukia. Nurodymai apsaugai neįleisti mūsų į įprastą sektorių, klubo darbuotojai siundo ant mūsų policiją“, – savo „Facebook“ paskyroje skelbė „B tribūnos“ atstovai.

Ketvirtadienį „B tribūna“ išplatino oficialų pranešimą savo portale „btribuna.lt“, kuriuo uždraudė dalintis žiniasklaidos priemonėms. Jame teigiama, jog sirgalių grupuotė tikėjosi sulaukti organizacijos užnugario, dėl LKL tvarkaraščių, lygos draudimų ir įvarių baudų. Be to, teigiama, jog „B tribūnos“ atstovai nebuvo pakviesti „RytasFamily“ krepšinio turnyrą, o trečiadienio rungtynių metu „Ryto“ arenos ūkvedys, grasindamas policija, liepė nuklijuoti sirgalių taisomas vėliavas prie arenos sienų. Po šio incidento „B tribūnos“ sirgaliai apleido areną. 

Žibalo į ugnį įpylė ir socialiniuose tinkluose pasirodžiusi klubo prezidento Antano Guogos nuotrauka iš „Žalgirio“ arenoje vykusių Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ klubų rungtynių, kuriose verslininkas buvo užfiksuotas su Kauno ekipos kepure.

„B tribūnos“ tvirtinimu, jeigu po vasaros A. Guoga ir toliau liks darbuotis „Ryto“ klube, „B tribūna“ visam laikui stabdys savo palaikymą ir planuos įkurtį naują krepšinio komandą Vilniuje, kuri į viršų kiltų nuo žemiausių krepšinio lygų. 

Klubo sirgalių ir klubo nesutarimų ištakos siekia dar 2018 m. kovo mėnesį. Tuomet Lietuvos krepšinio lyga (LKL) priimė sprendimą – neleisti sirgaliams naudoti pirotechnikos, vadinamųjų „fajerių“, čempionato rungtynių metu. Lyga įsipareigojo laikytis Europos Sąjungos (ES) numatytų įstatymo direktyvų, draudžiančių naudoti bet kokią pirotechniką sporto renginiuose, kurias priėmė ir Lietuva.

Visgi prabėgus daugiau nei metams, fajeriai arenose neliko tik praeityje likusiu reiškiniu. KMT turnyro finalo metu „B tribūna“, švesdama iškovotą pirmąjį sezono trofėjų, panaudojo pirotechnikos priemones. Dėl to keli šios sirgalių grupės atstovai susilaukė ir policijos pareigūnų dėmesio. Buvo pradėti tyrimai dėl administracinių teisės nusižengimų.

Fajeriai į LKL čempionato rungtynes sugrįžo balandžio 17 d. Tądien LKL čempionato rungtynes „Ryto“ arenoje tarp šeimininkų ir Kėdainių „Nevėžio“ klubų netikėtai laimėjo svečiai – 70:68. Dvikovos pabaigoje „B tribūnos“ sirgaliai uždegė fajerius, kurių skleidžiami dūmai įjungė priešgaisrinės apsaugos signalizaciją bei pastate buvo trumpam dingusi elektra.

„Nors rungtynės buvo pasibaigusios, dar vyko tiesioginė transliacija, – portalui LRT.lt teigė LKL komunikacijos direktorius Šarūnas Mazalas. – Dėl techninių nesklandumų iškart negalėjome įkelti rungtynių įrašo į serverį, nes, nutrūkus įrašui, failas serveryje neišsisaugojo. Faktas lieka toks – transliacija nutrūko dar jai nepasibaigus.“

LRT.lt portalo žiniomis, po minėtos dvikovos LKL skyrė „Ryto“ klubui 1 tūkstančio eurų baudą už arenoje panaudotą pirotechniką ir su tuo kilusias problemas.

Susisiekus policijos departamento komunikacijos skyriaus vadovu Ramūnu Matoniu, portalui LRT.lt buvo patvirtinta, jog sulaikytų asmenų po „Ryto“ – „Nevėžio“ rungtynių nebuvo.  

„Policija nėra gavusi klubo pareiškimo dėl fejerverkų naudojimo. Tačiau policija palaiko LKL ir klubų pastangas kovoti su fejerverkų draudimu arenose ir stadionuose, nes tai kelia grėsmę žiūrovų saugumui. Atkreipiame dėmesį, kad draudimai deginti fejerverkus stadionuose ir arenose taikomi beveik visose ES šalyse, tai numatyta ES ir Lietuvos teisės aktuose ir Lietuva čia nėra jokia išimtis“, – teigė R. Matonis.

Portalui LRT.lt susisiekti su „Ryto“ komandos direktoriumi Juliumi Sarapinui ketvirtadienį nepavyko. Tiesa, trečiadienį krepšinio portalui „Basketnews.lt“ J. Sarapinas tikino, jog „Ryto“ klubas neužkirto kelio „B tribūnai“ palaikyti ekipos rungtynėse su „Pieno žvaigždėmis“.

„Šiandien nebuvo situacijos, kad apsauga neįleistų į areną nė vieno sirgaliaus. „B Tribūnos“ nariai prieš rungtynes jau buvo susirinkę arenoje, bet prieš jų pradžią patys nusprendė išeiti. Kodėl buvo toks jų sprendimas, nežinome“, – teigė J. Sarapinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi