Sportas

2019.04.25 09:14

Eilinis rasizmo skandalas Italijoje: „Lazio“ fanai garbino Mussolini, įžeidinėjo „Milan“ saugą

LRT.lt2019.04.25 09:14

Trečiadienio vakarą Milane sužaistos atsakomosios Italijos taurės pusfinalio rungtynės tarp vietos „Milan“ ir Romos „Lazio“ klubų, kurias svečiai iš sostinės laimėjo 1:0 ir pasiekė taurės finalą. Vis dėlto mačas buvo aptemdytas rasizmo ir fašizmo apraiškų.

Dar prieš mačą Milano gatvėse užfiksuota maždaug 20-ies „Lazio“ sirgalių grupė, garsiai išreiškianti pagarbą fašistinės Italijos diktatoriui Benito Mussolini.

Po rungtynių „Lazio“ klubas išplatino viešą laišką, kuriame atsiribojo nuo tokio sirgalių elgesio, tačiau apkaltino žiniasklaidą, kuri neva nuolat sieja visą komandos sirgalių bazę su netinkamu nedidelės grupės elgesiu.

Vis dėlto, fašistinės skanduotės Italijos gatvėse buvo ne viskas, ką „Lazio“ fanai parengė šiam mačui.

Milano stadione buvo aiškiai girdimos rasistinės skanduotės, daugiausia nukreiptos į juodaodį „Milan“ saugą Tiemoue Bakayoko. Tiek prieš mačą, tiek per jį, tiek po jo „Lazio“ sirgaliai įžeidinėjo varžovų žaidėją, keli „Twitter“ vartotojai praneša, kad aistruoliai su savimi tribūnose turėjo pripučiamų bananų, o tai vienas iš įžeidinėjimo būdų.

Dar rungtynių pradžioje per stadiono garsiakalbius sirgalių buvo paprašyta baigti rasistines skanduotes, kitaip mačas bus nutrauktas. Į tai „Lazio“ sirgaliai atsakė beždžionių garsus pamėgdžiojančiais šūkiais. Rungtynių, žinoma, niekas nenutraukė.

Po įnirtingos kovos ir Joaquino Correa įvarčio 58-ąją minutę „Lazio“ laimėjo mačą ir pateko į Italijos taurės finalą.

Jame „Lazio“ žais su Bergamo „Atalanta“ arba Florencijos „Fiorentina“. Pirmasis šių komandų mačas baigėsi lygiosiomis 3:3, o atsakomosios rungtynės ketvirtadienį vyks Bergame.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Pablo Laso
LRT iš Belgrado