Sportas

2013.01.17 13:53

Jaunosios Lietuvos krepšininkės pasaulio čempionate žais su JAV, Malio ir Kinijos komandomis

ELTA2013.01.17 13:53

Šiais metais Lietuvoje vyksiančio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) merginų krepšinio čempionato D grupėje mūsų šalies rinktinė susitiks su JAV, Malio ir Kinijos komandomis.

Šiais metais Lietuvoje vyksiančio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) merginų krepšinio čempionato D grupėje mūsų šalies rinktinė susitiks su JAV, Malio ir Kinijos komandomis.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį Vilniuje ištraukus burtus.

Čempionate dalyvaus 16 komandų. Jos suskirstytos į keturias grupes.

A grupėje rungtyniaus Rusijos, Serbijos, Brazilijos ir Pietų Korėjos, B grupėje – Australijos, Ispanijos, Argentinos ir Japonijos, o C grupėje – Prancūzijos, Olandijos ir Kanados komandos.

„Pernai Kaune surengėme 17-mečių vaikinų pasaulio čempionatą, o šiemet į Lietuvą atvyksta geriausios 19-mečių merginų rinktinės. Merginų, moterų krepšiniui pasaulyje skiriama vis daugiau dėmesio, jis sparčiai populiarėja. Lietuvos krepšinio federacija skiria labai daug dėmesio merginų krepšinio vystymui ir populiarinimui. Steigiame merginų krepšinio centrus, stengiamės, kad visi regionai turėtų komandas, kad Lietuvos moterų krepšinio lygis vis kiltų. Neabejoju, kad 19-mečių merginų pasaulio čempionatas taps dar vienu impulsu, paskatinsiančiu merginų krepšinio vystymą“, – per ceremoniją kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Burtų traukimo ceremonijoje pasirodė Karoliniškių muzikos mokyklos auklėtiniai, o suskirstyti komandas į grupes Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sporto direktoriui Liubomirui Kotlebai padėjo Europos čempionė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kapitonė Kristina Vengrytė.

A ir B grupių mačai vyks Klaipėdoje, o C ir D – Panevėžyje. Pasaulio pirmenybių finalo etapas bus rengiamas Klaipėdoje.

Liepos 18–28 dienomis vyksiančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinei vadovaus Diliara Velišajeva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.