2019.04.23 22:56

Sausai seriją laimėję Madrido „Real“ užbaigė Lekavičiaus sezoną Eurolygoje

LRT.lt2019.04.23 22:56

Titulą ginantys Madrido „Real“ krepšininkai tapo pirmąja komanda, užsitikrinusia vietą šių metų Eurolygos finalo ketverte. Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 89:82 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ir, laimėję seriją 3:0, užsitikrino vietą tarp keturių stipriausių turnyro komandų.

Atėnų ekipos gretose Lukas Lekavičius žaidė kiek daugiau nei 9 minutes, per kurias pelnė 3 taškus.

Pirmajame kėlinyje atrodė, kad svečiai iš Madrido didesnių sunkumų neturės – Pablo Laso auklėtiniai gana anksti pabėgo 12:4. Tačiau šeimininkai atsitiesė ir dar pirmojo kėlinio metu po Nicko Calatheso tritaškio išsiveržė į priekį 16:14.

Toks scenarijus Madrido komandos iš vėžių neišmušė ir jau antro kėlinio starte jie vėl atitolo 27:18. Kaip pirmajame kėlinyje, taip ir antrajame šeimininkai atkuto antroje pusėje, vėl likvidavo visą varžovų persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 41:36.

Skirtingai nuo pirmosios dvikovos pusės, po pertraukos Atėnų komanda iniciatyvos neatidavė – kone viso trečiojo ketvirčio metu buvo išlaikoma didesnė ar mažesnė persvara, o rezultatą išlyginti svečiai sugebėjo tik pačioje kėlinio pabaigoje – likus žaisti dešimt minučių rezultatas buvo lygus 58:58.

Paskutinio kėlinio metu kova vyko taškas į tašką, o ryškesnę persvarą Madrido krepšininkai susikūrė likus žaisti mažiau nei tris minutes (75:70). Per likusį laiką svečiai nebeklydo, išlaikė kuklią savo persvarą ir tapo pirmąja komanda, patekusia į Eurolygos finalo ketvertą.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas 17 (7 rez. perd.), Mattas Lojeski 16, DeShaunas Thomasas 11, Keithas Langfordas 10;

„Real“: Facundo Campazzo (10 rez. Perd.) ir Rudy Fernandezas po 16, Anthony Randolphas 14, Gustavo Ayonas 12;

Pusfinalyje komanda susitiks su Maskvos „CSKA“ – Vitorijos „Baskonia“ poros laimėtoju. Ten serijos rezultatas kol kas yra lygus 1:1.