Naujienų srautas

Sportas2019.04.23 22:36

Apie teisėjavimą kalbėti nepanoręs Jasikevičius: gaila, kad praleidome gerą šansą

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.04.23 22:36

Šarūnas Jasikevičius trečiųjų Eurolygos rungtynių su Stambulo „Fenerbahče“ pabaigoje akivaizdžiai nepatenkintas teisėjų sprendimu paplojo vienam iš arbitrų. Tuo metu svečiai jau pirmavo nebepavejamai, tačiau Šaras norėjo, kad kieta pražangą Brandoną Daviesą sustabdęs Janas Vesely būtų nubaustas rimčiau. Vis dėlto, po mačo Šaras į kalbas apie teisėjavimą nesileido ir pažymėjo prastą žaidimą bei paleistą gerą progą.

„Žalgirio“ arenoje „Fenerbahče“ tiesiog šeimininkavo baudos aikštelėje atakuodama – atsikovojo net 16 kamuolių puolime. „Žalgiriui“ nepadėjo ir ne geriausias rungtynes žaidę aukštaūgiai bei didžiulis klaidų (15) skaičius. Po mačo Šaras pripažino, kad gero krepšinio jo komanda nerodė, tačiau vis tiek turėjo puikų šansą nugalėti.

„Gaila, kad praleidome gerą šansą. Abi komandos sužaidė gana prastas rungtynes, labai skaudūs buvo atkovoti kamuoliai puolime. Gal nelabai lengva penkias dienas žiūrėti į tą patį video. Kažkas nepavyko. Manau, labai daug buvo neparuoštų atakų, mūsų žaidėjai buvo išvesti iš vėžių. Nesugebėjome atakuoti situacijų, kurias buvome suplanavę. Momentais, aišku, pritrūko kažkiek ir pataikymo. Laisvų metimų buvome susikūrę, o prieš „Fenerbahče“ juos reikia pataikyti, nes daug jų nesusikursi“, – rungtynes trumpai apibendrino Š. Jasikevičius.

– Kas lėmė, kad kai kuriais momentais komanda atrodė išmušta iš vėžių?

– Kai kur jie išsimušė patys, nes kokias keturias minutes sudeginome blogais veiksmais. Išėję po minutės nesuprantame, ką treneriai pabraižė. Man nepatiko ir pirma pusė, po kurios aiškiai pirmavome. Buvo klaidų, bandėm viską išspręsti labai greitai, su pirma opcija. Jeigu nori aplošti „Fenerbahče“, turi žaisti žymiai geriau. Mes kaip treneriai neįrodėme komandai, kad čia gali būti tik bekompromisė kova, disciplina. 15 klaidų, 3 perimti prieš 12 rodo, kad vadinamas atakų žaidimas yra labai svarbus. Jeigu mes serijoje neturėsime daugiau atakų, neišlošime.

– Kas lėmė tą didelį „Fenerbahče“ atkovotų kamuolių puolime skaičių?

– Sunku pasakyti. Tai vienas tokių krepšinio elementų, apie kurį daugiau pasakyti gali tik žiūrėdamas video. Negali pasakyti, ar žpogus užsiėmė poziciją, ar kamuolys kur atšoko.

– Gal nereikia badyti pirštais, bet atrodė, kad su Antanu Kavaliausku aikštėje žaidimas visai nesiklijavo?

– Nelabai klijavosi, Brandonas deja prisirinko baudų, galbūt Dionas nebuvo toks geras, kaip Stambule. Gal reikėjo visų pagalbos. Tai yra serija, kurioje žaidžiama po dvi rungtynes, labai svarbu kažkuo nustebinti, nors tai labai sunku. Reikia, kad kažkas vis įneštų kažko naujo. Nesuradome tokio šiandien žmogaus. Nate`as tikrai geroje formoje, bet visumoje labai daug kur šiandien išsiėmėme patys save mes iš rungtynių.

– Kiek tokiose rungtynėse svarbus įžaidėjų žaidimas vienas prieš vieną?

– Tai labai svarbu, ypač prieš jų gynybines sistemas,. Reikia, kad Thomas, Marius, Nate`as vis veržtųsi. Mes būtent taip palaužėme juos Stambule, vienas faktorių ten buvo puolimas vienas prieš vieną. Susikūrėme gerų metimų, ar po pagalbų atmestų kamuolių, ar išprovokavome baudas. Šiandien to buvo per mažai.

– Rungtynėse buvo daug emocijų, pabaigoje kažką su teisėju kalbėjote. Turite apie tai ką nors pasakyti?

– Neturiu. Kiekvieną sykį galiu tą patį pasakyti – jeigu duosi pinigų, aš pasiruošęs šnekėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi