2019.04.23 21:58

Nervų karą Kaune pralaimėjęs „Žalgiris“ atsidūrė ant prarajos krašto

LRT.lt2019.04.23 21:58

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nebeturi kur trauktis. Visas rungtynes koja kojon su Eurolygos favoritais Stambulo „Fenerbahče“ žengę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antroje mačo pusėje pritrūko jėgų ir varžovams pralaimėjo 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17). Kauniečiai serijoje iki trijų pergalių dabar atsilieka 1:2, o ketvirtosios rungtynės ketvirtadienį vėl vyks Kaune.

Kauniečiai beveik du kėlinius turėjo rungtynių kontrolę savo rankose, vienu metu pirmavo devyniais taškais (32:23) ir sėkmingai klampino varžovus savo gynyboje.

Tačiau situacija pasikeitė iškart po didžiosios pertraukos, kai kelis svarbius metimus pataikė Stambulo ekipos snaiperiai Luigi Datome, Marko Guduričius. To paties M. Guduričiaus vedami svečiai atkuto ir jau trečiojo kėlinio starte netruko išsiveržti į priekį 39:37. Kauniečiai dar buvo sugebėję išlyginti rezultatą, tačiau ketvirtajame kėlinyje svečiai rungtyniavo užtikrinčiau, vertė kauniečius klysti ir iškovojo antrąją pergalę serijoje.

Didelę įtaką mačo baigčiai padarė didelis kauniečių klaidų skaičius. Jei po dviejų kėlinių abi komandos buvo suklydusios po 6 kartus, tai po pertraukos šeimininkai prarado net 9 kamuolius.

Svečiai taip pat sugebėjo susikurti ne vieną papildomą šansą atakai – po kauniečių krepšiais buvo atsikovota net 16 kamuolių. Patys šeimininkai puolime atkovojo 8 kamuolius.

Per rungtynių pertrauką taip pat buvo apdovanoti 1999-aisiais Eurolygos trofėjų laimėjusi „Žalgirio“ komanda, o tuometinio vyriausiojo komandos trenerio Jono Kazlausko marškinėliai buvo iškelti į arenos palubes.

„Žalgiris": Nate`as Woltersas 15, Brandonas Daviesas 9, Thomasas Walkupas 7, Aaronas White`as 6 (5 atk. kam.);

„Fenerbahče": Marko Guduričius 17, Janas Vesely 10, Kostas Sloukas 9, Lugui Datome 8;

Rungtynių eiga:

Paskutinio ketvirčio starte Turkijos ekipai erdvės suteikė Marko Guduričiaus tritaškis, sukūręs svečiams keturių taškų persvarą – 52:48. Kurį laiką taškų pelnyti negalėjo abi ekipos, tačiau taškų badą nutraukė Luigi Datome, dvitaškiu atitolinęs savo komandą 54:48. Iškart po to sekusi Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlė davė vaisių – šeimininkai dvi atakas užbaigė sėkmingai ir priartėjo (53:54). Tiesa, čia pat savo atsakymą turėjo ir svečiai, likus žaisti minutę vėl atitrūkę 59:56. Likus žaisti 40 sekundžių tritaškį smeigė Melihas Mahmutoglu ir šeimininkų atsilikimas padidėjo dar labiau – 56:62. Per likusį laiką šeimininkai bandė gelbėtis pražangų taktika, tačiau ji nepadėjo ir buvo pralaimėta 57:66.

Po trijų kėlinių: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“46:49

Po pertraukos atkutę svečiai netruko ne tik priartėti, bet ir persverti rezultatą – Marko Guduričius šovė du tolimus metimus ir Turkijos ekipa išsiveržė į priekį 39:37. Nepaisant tokio šalto dušo, šeimininkai greitai atsitiesė ir išlygino rezultatą – 41:41. Kėlinio finiše tiksliau rungtyniavo „Fenerbahče“ krepšininkai, kurie po trečiojo kėlinio buvo priekyje 49:46.

Po dviejų kėlinių: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 34:31

Antrąjį kėlinį atidarė Leo Westermanno tritaškis, po kurio žalgiriečių persvara šoktelėjo iki septynių – 22:15. Nors šeimininkai turėjo problemų kovoje dėl atšokusių kamuolių, tačiau vis tiek buvo priekyje – 24:17. Čia pat tritaškį pridėjo ir Nate`as Woltersas, o kauniečiai jau pabėgo devynių taškų persvara – 29:20. Svečiai buvo pradėję artėti, tačiau Artūrio Milaknio tolimas metimas išlaikė žalgiriečius priekyje – 32:23. Nepaisant to, Turkijos ekipa antroje kėlinio pusėje pradėjo grėsmingai artėti, o jų pastangas vainikavo tritaškį paskutinę kėlinio sekundę pataikęs Kostas Sloukas, tad įpusėjus mačui šeimininkų persvara siekė tris taškus (34:31).

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 19:15

Dvikova Kaune prasidėjo kovingai, tačiau geriau po krepšiais kovoję svečiai iš Turkijos pirmieji susikūrė pranašumą – 5:3. Vėliau komandos kurį laiką atakavo netiksliai ir rezultatas nesikeitė. Tačiau netrukus Aaronas White`as galingu dėjimu išvedė kauniečius į priekį (6:5). Čia pat dvitaškį su pražanga pridėjo Thomasas Walkupas ir šeimininkai atitrūko 9:5. Svečių taškų badą tada nutraukė Luigi Datome tritaškis (11:8). Likusį kėlinį vyko apylygė kova, o paskutinis jos akcentas buvo taiklus T. Walkupo dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę. Po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai buvo priekyje 19:15.