Naujienų srautas

Sportas2019.04.23 14:30

LKF vadovybė – apie Motiejūno situaciją, Brazdeikio pilietybę ir pagrindinę Sabonio žaidimo bėdą

LRT.lt, Rytis Kazlauskas 2019.04.23 14:30

Antradienį Kaune surengtoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) kasmetinėje konferencijoje, bendraudami su žiniasklaida, federacijos vadovai – prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas atsakė į aktualius klausimus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės tema. Daugiausiai dėmesio sulaukė Donato Motiejūno bei Kanados lietuvio Igno Brazdeikio situacija rinktinėje.

Netylant diskusijos dėl nesutarimų tarp aukštaūgio Donato Motiejūno ir vyriausiojo rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio, rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis, kiek anksčiau kalbėdamas interviu portalui „24sek.lt“ tvirtino, jog LKF turėtų padėti užmegzti dialogą tarp žaidėjo ir trenerio.

LKF prezidentas A. Sabonis tvirtino, jog dar anksti kalbėti šia tema, kol nėra pasibaigęs krepšinio sezonas.  

„Man šis klausimas labai įdomus. Juk dar vyksta čempionatai. Treneris su rinktine atliko didelį darbą – pateko į pasaulio taurės turnyrą. Be to, dar nėra oficialiai pateikto kandidatų sąrašo, o ir traumos gali atsirasti netikėtai. LKF tiki trenerių štabu. Jeigu bus kviečiamas kandidatas ir jį reiks mums įkalbėti, padarysime viską iš savo pusės. D. Motiejūnui dar nesibaigė NBA čempionatas, viskas priekyje. Nežinau, kodėl norima iš viso to padaryti bombą“, – aiškino LKF galva.

Kovo 16 dieną Kinijoje FIBA Pasaulio taurės grupių etapo burtų traukimo ceremonijoje viešėjusi LKF delegacija „prasilenkė“ su D. Motiejūnu, kuris dar tęsė sezoną Kinijoje su Šandongo „Golden Stars“ klubu.

„Kinijoje lankėmės, nes buvo traukiami pasaulio taurės turnyro burtai, – situaciją paaiškino A. Sabonis. – Taip, keliaujame į JAV organizuodami susitikimus su rinktinės kandidatais, tačiau šiuo atveju kelionės į Kiniją tikslas buvo ištraukti burtus, ką ir padarėme.“

Kalbai pasisukus apie norą žaisti su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėliais viešai pareiškusį lietuvių kilmės kanadietį Igną Brazdeikį, LKF generalinis sekretorius M. Špokas teigė, jog reikia sulaukti referendumo dėl dvigubos pilietybės rezultatų. 

„I. Brazdeikiui reikia turėti pilietybę, todėl laukiame referendumo rezultatų. Mums svarbiausia, kad išgirdome atsakymą, jog žaidėjas nori atstovauti Lietuvai. Jeigu bus pasas, manau, kad viskas išaiškės mūsų rinktinės stovyklose. Kol nėra paso, nėra apie ką kalbėti. LKF yra tarpininkas, kuris nori padėti Ignui. Žinoma, yra galimybė pilietybę gauti ir išimties tvarka. Lietuvoje turėsime naują valstybės prezidentas, todėl toliau iniciuojasime diskusijas dėl pilietybės“, – tvirtino M. Špokas.

Dar vienas rinktinės potencialus rinktinės kandidatas – Domantas Sabonis gali būti ramus dėl savo vietos nacionalinėje komandoje. Puikų sezoną NBA sužaidusio aukštaūgio (14,1 taško ir 9,3 atkovoto kamuolio) įvertino ir LKF prezidentas, žaidėjo tėtis.

„Jis dar turi kontaktą vieneriams metams Indianoje. Ši vasara bus viena tų, kurioje visko gali nutikti laukiant naujo kontrakto. Sezonas Domantui buvo neblogas, tik trūksta psichologinio tvirtumo metant vidutinio nuotolio metimus. Čia dar stringama. Jeigu su tuo susitvarkys, viskas bus gerai. Gal rinktinė padės viską sutvarkyti. Parodysime Domantui Jankūno žaidimo momentus ir Pauliaus metimą“, – šypsojosi A. Sabonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi