Sportas

2019.04.23 13:54

Milašius siūlo Lietuvos teisėjų lygį kelti pasitelkiant „legionierius“, LKF nuomone ši tema – „užaštrinta“

LRT.lt, Rytis Kazlauskas2019.04.23 13:54

Antradienį Kaune įvykusioje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinėje konferencijoje dar sykį iškelta krepšinio visuomenėje ne sykį aptarta – teisėjavimo tema. Savo poziciją konferencijos metu pateikęs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius kalbėjo apie būtinybę į nacionalinį čempionatą priimti teisėjus iš užsienio. LKF atstovai tam nepritaria.

„Kol mes neturėsime 20 procentų teisėjų iš užsienio LKL čempionate, tol netobulėsime ir būsime tame pačiame vandenyje. Reikia, kad kiltų mūsų vietinių teisėjų lygis. Matėme, ką davė KMT finale teisėjavęs Luigi Lamonica. Jeigu ne jis, tikiu, kad turnyro būtų sulaukęs Graikijos, Ispanijos ir Turkijos taurių finalų rungtynių likimas“, – konferencijos dalyvių pasisakymo metu kalbėjo R. Milašius.

Tiesa, tokia idėja negalėtų būti lengvai įgyvendinta. Pagal pasiektą Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos ir LKF sutarimą nacionaliniame čempionate gali darbuotis tik vietiniai teisėjai.

Jau po konferencijos su žiniasklaida bendravęs LKF prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas nesutiko su LKL vadovo išsakyta mintimi.

„Kiekvienas turi savo nuomonę. Turime savo teisėjus, kurie nėra blogi. Buvo paminėti keli blogo teisėjavimo atvejai įvairių šalių taurės varžybose. Gali juk būti paminėtas ir NBA čempionatas, kur ir ten yra nepatenkintų teisėjų darbu. Tai normalus dalykas, nežinau, kodėl viskas taip užaštrinta. Turime gerus savus tesėjus“, – teigė A. Sabonis.

LKF generalinis sekretorius M. Špokas tvirtino, jog artimiausiu metu federacija organizuoja susitikimą su FIBA atstovais, atsakingais už teisėjų ugdymą. Susitikimo metu bus inicijuojama apie vietinių teisėjų darbo lygio kėlimą.

„Viena iš FIBA pozicijų, kad regionuose būtų vystomas teisėjų lygis, ir, kad kiekviena šalis turėtų savo stiprius teisėjus. Turime 12 į tarptautines kategorijas nominuotų teisėjų. Situacija tikrai nėra prasta. Žodis „teisėjai“ tapo madingu žodžiu, kai nėra, ką pasakyti. Taip, turėjome teisėjų atžvilgiu pasisekusį taurės finalą, kuriame teisėjavo užsinietis. Tiesa, niekas nežino, kaip būtų buvę su mūsų teisėjais KMT turnyro metu“, – pridūrė Mindaugas Špokas.

LKF galva A. Sabonis pridūrė, jog kalbant apie teisėjų darbą niekas nesikeičia – eilę metų yra nusiskundimų ir tai nėra iš giedro dangaus nukritusi pokalbų tema.

„Jūs stebite krepšinį, tad ar esate matę, kad bent vieneriais metais nebūtų įvykę nusiskundimų teisėjų darbu? Visąlaik apie tai kalbama. Toks gyvenimas. Kaip sakė teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas – krepšinis tobulėja greičiau nei teisėjai“, – šypsojosi A. Sabonis.