Naujienų srautas

Sportas2019.04.23 13:16

Arvydas Sabonis pasidžiaugė neviršytu LKF biudžetu – federacija uždirbo

ELTA 2019.04.23 13:16

Antradienį Kaune Lietuvos krepšinio federacija (LKF) patvirtino 2018 metų finansinę veiklos ataskaitą. Praėjusiais metais LKF pajamos siekė 3,43 mln. eurų, o sąnaudos – 2,92 mln. eurų. Ataskaitinių finansinių metų LKF veiklos rezultatas – 0,506 mln. eurų pelnas.

2018 metų veiklos ataskaitą pristatė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė iškovojo kelialapį į pasaulio taurės varžybas ir tęsia kovą dėl patekimo į 2020 metų olimpines žaidynes. Visas rinktinės personalas atliko didelį darbą, nes daug stiprių rinktinių liko už pasaulio taurės borto. Gaila, kad moterų rinktinei nepavyko patekti į Europos čempionatą, nors atrankoje buvo minimaliais skirtumais pralaimėta tokioms stiprioms komandoms kaip Rusija ir Vengrija. Manau, kad – pritrūko sėkmės. Viskas galėjo susiklostyti kitaip. Mūsų jaunimo rinktinės Europos reitinge užima pirmąją vietą, o pasaulyje su Kanada dalinasi 2-3 vietas. Tai parodo gerą mūsų trenerių darbą“, – kalbėjo A. Sabonis.

A. Sabonis taip pat pasidžiaugė, kad LKF kasmet gerina sąlygas visoms rinktinėms. Į tai įeina aukščiausio lygio viešbučiai, medicina, pajėgūs varžovai draugiškose rungtynėse. LKF praėjusiais metais surengė 10 tarptautinių renginių.

„Tai atnešė labai didelę pridėtinę vertę Lietuvos valstybei. Svarbiausias surengtas čempionatas – Europos jaunučių merginų pirmenybės, kurias „FIBA Europe“ pripažino pačiomis geriausiomis. Taip pat džiaugiamės, kad LKF tęsia daug sėkmingų projektų – stipendijos perspektyviems krepšininkams, „Talentų U15 karta“ ir kitus. Taip pat LKF prisidėjo prie Moksleivių ir Moterų krepšinio lygų organizavimą“, – pridūrė A. Sabonis.

LKF taip pat pradėjo „Krepšinio namų“ statybas. „Planuojame, kad statybos bus baigtos 2020 metų pirmajame ketvirtyje. Prie šių namų prisideda ir NBA. Jie bus skirti visai krepšinio bendruomenei, čia veiks modernus muziejus, kuris turėtų tapti dideliu traukos centru“, – teigė A. Sabonis.

LKF teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas pasidžiaugė, kad Lietuvoje daugėja arbitrų su tarptautinėse licencijomis, tačiau Lietuvos teisėjavimui priekaištų turėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius. Jis sakė, kad teisėjavimas LKL varžybose nėra idealus ir 20 proc. teisėjų galėtų sudaryti užsieniečiai.

LKF taip gavo LKL pasiūlymą, kad į aukščiausią krepšinio lygą galtų patekti tik Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai, bet LKF narių balsų dauguma buvo paliktas dabartinis nustatymas, pagal kurį į LKL gali patekti ir žemesnę vietą NKL pirmenybėse užėmusi ekipa jei aukščiau esantys klubai yra dublerinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi