Sportas

2015.09.08 13:45

Vilniuje vyks MTB dviračių šventė

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Tūkstantis penki šimtai kilometrų dviračiu per tris savaites – tai ne priežastis atsisakyti sudalyvauti antrajame 2015 metų „Volkswagen MTB dviračių maratono taurės“ etape, kuris šį sekmadienį įvyks Vilniuje, Saulėtekyje, rašoma pranešime spaudai.

Tūkstantis penki šimtai kilometrų dviračiu per tris savaites – tai ne priežastis atsisakyti sudalyvauti antrajame 2015 metų „Volkswagen MTB dviračių maratono taurės“ etape, kuris šį sekmadienį įvyks Vilniuje, Saulėtekyje, rašoma pranešime spaudai.

Kartu su daugiau nei  tūkstančiu kitų dviračių profesionalų ir mėgėjų į startą stos ir prieš kelias savaites Europos „24 h MTB“ vicečempionu tapęs Einoras Šulskus.

„Kiekvienam žmogui kūnas atsistato skirtingai. Jei jausčiau, kad dar negaliu – tikrai nestartuočiau“, - sakė pirmą šių metų „Volkswagen MTB dviračių maratono“ etapą Druskininkuose praleidęs E. Šulskus.

Geležine valia pasižymintis sportininkas prieš tris savaites Italijoje per 24 valandas numynė per 500 kilometrų, o po dviejų savaičių ryžosi dar vienam tokiam pačiam išbandymui. Tiesa, Vokietijoje vykusiame ištvermės važiavime dėl sudėtingų oro sąlygų, po 16 valandų lenktynės buvo sustabdytos.

„Tokiose lenktynėse, kaip ir bet kuriame sporte, labai svarbi yra psichologija. Pavyzdžiui, jei tu jautiesi ant kažko piktas – tau lenktyniauti būna be proto sudėtinga. Taip pat labai svarbus poilsis“, - kalbėjo E. Šulskus.

– Einorai, praleidote pirmąjį šio sezono etapą Druskininkuose. Kodėl?

– Tuo metu labai intensyviai ruošiausi Europos čempionatui, todėl startuoti nepavyko. Pavyzdžiui, pernai startavau visuose penkiuose etapuose, o šiemet parodžiau blogą pavyzdį ir lojalumo medalio jau negausiu.

Vilniaus, kaip suprantu, nepraleisite?

Tikrai ne. Maratonas Vilniuje yra įdomus. Trasoje, tarkime, žymiau daugiau vienvėžių keliukų, ji pati gerokai techniškesnė, mažiau greitų ruožų. Kaip ir kiekvienoje trasoje, yra savų niuansų.

Jums įprasta važiuoti maratone po 500 kilometrų ir daugiau. Ar „Volkswagen MTB dviračių maratono taurės“ etape Vilniuje per tuos 65 kilometrus spėsite bent apšilti?

Žinoma, taip. Nepasakyčiau, kad tuos maratonus aš labai lengvai įveikiu. Tarkime, 24 valandų maratonuose man kartais prireikia net penkių valandų, kad gerai apšilčiau. Lietuvos čempionate aš organizmą pripratinau stipriai minti nuo pirmų kilometrų. Praėjusiais metais gavosi visai neprastai.

Esate išsikėlęs tikslą šiam etapui? Šiam sezonui?

Kažkokio konkretaus tikslo nėra. Tiesiog noriu startuoti mieste, kuriame gyvenu ir tiek. Aišku, kad stengsiuosi minti kuo įmanoma greičiau, tačiau šiuo atveju tikrai tinka pasakymas „svarbiausia dalyvauti“.

Šiame Vilniaus etape, dar nepasibaigus registracijai, startui pasiruošę jau daugiau nei 1000 dalyvių. Sakykite, kokį jausmą dviratininkui sukelia toks dalyvių skaičius?

Kai važiuoju 24 valandų lenktynėse, tai varžovų dažniausiai būna iki šimto. Ir ten startuojant net iš rikiuotės galo, diskomforto nėra. Jeigu čia Vilniuje reiktų startuoti iš paskutinių vietų – būtų sudėtinga.

Net ir dabar negalėsiu startuoti iš pirmojo gardo. O tai reiškia, kad reiks įdėti nemažai jėgų, kad prasiskinčiau į priekį. Skirtumas tarp šimto ir tūkstančio dalyvių, be jokios abejonės, yra. Lietuvos maratone viską reikia daryti žymiai greičiau.

Kaip manote, kuris MTB dviratininkas turi daugiausiai galimybių laimėti Vilniuje?

Vis galvoju, kad Andrejui Dolgovui gal pasiseks, bet šiaip labai gerai pastaruoju metu važiuoja Eimantas Gudiškis.  

Išankstinė registracija portale mtb.lt baigėsi trečiadienį vakare, tačiau nespėję užsiregistruoti, galės tą padaryti šeštadienį ir sekmadienį prieš startą renginio vietoje prie VU stadiono Saulėtekyje (Plytinės g.), Vilniuje.

Dar liko 2015 „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapai:

2015.06.14 - Vilnius

2015.07.12 - Ignalina

2015.08.16 - Molėtai

2015.09.27 – Anykščiai