2019.04.21 07:14

„76ers“, „Bucks“ ir „Rockets“ – per laiptelį nuo antrojo atkrintamųjų varžybų etapo

LRT.lt2019.04.21 07:14

Per žingsnį nuo Rytų konferencijos pusfinalio NBA atkrintamosiose varžybose atsidūrė Filadelfijos „76ers“ ekipa. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Bruklino „Nets“ krepšininkams pralaimėję Bretto Browno auklėtiniai vėlyvą šeštadienio vakarą triumfavo 112:108 (24:33, 33:30, 28:28, 27:17) ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko rezultatu 3:1.

Puikiai pasirodė į aikštę po praleistų trečiųjų serijos rungtynių grįžęs svečių vidurio puolėjas Joelis Embiidas. Kamerūnietis surinko net 31 tašką, 16 atkovotų kamuolių, 6 blokus ir 7 rezultatyvius perdavimus.

Būtent jis sudalyvavo ir kertinėje akistatos atakoje – po jo perdavimo likus 18 sekundžių iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos tolimą šūvį pataikė „76ers“ atsarginis krašto puolėjas Mike‘as Scottas. Šis tritaškis, kartu su solidžia gynyba kitos atakos metu, atvedė Pensilvanijos ekipą į pergalę.

J. Embiidas pasižymėjo ne tik dėl puikių rungtynių abejose aikštės pusėse. Antrose serijos rungtynėse itin šiurkščiu smūgiu Bruklino komandos vidurio puolėjui Jarrettui Allenui smogęs aukštaūgis dar sykį šiurkščiai prasižengė prieš tą patį varžovą, o kamerūniečio veiksmų įsiutintas „Nets“ puolėjas Jaredas Dudley po šio epizodo užsipuolė varžovų krepšininkus.

Emocijoms nuslūgus teisėjai skyrė nesportinę pražangą J. Embiidui ir išvarė iš aikštės J. Dudley su J. Butleriu.

„76ers“ ir „Nets“ poros nugalėtojas antrajame Rytų konferencijos atkrintamųjų varžybų etape susitiks su Toronto „Raptors“ ir Orlando „Magic“ serijoje triumfuosiančiu klubu.

„Nets“: Carisas LeVertas 25 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Jarrettas Allenas ir D‘Angelo Russellas (4/9 tritaškių, 7 atk. kam., 6 rez. perd.) po 21.

„76ers“: Joelis Embiidas 31 (12/22 metimų, 16 atk. kam., 7 rez. perd., 6 blk.), Tobias Harrisas 24 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Benas Simmonsas 15 (8 atk. kam., 8 rez. perd.).

Dar trečiąsias serijos pergales naktį iš šeštadienio į sekmadienį iškovojo Milvokio „Bucks“ ir Hjustono „Rockets“.

„Bucks“ svečiuose 119:103 (32:24, 35:30, 33:24, 19:25) nukovė Detroito „Pistons“ ir serijoje iki 4 pergalių jau pirmauja 3-0.

Šiame mače į aikštę jau sugrįžo pirmus du serijos mačus dėl traumos praleidęs „Pistons“ lyderis Blake'as Griffinas. Jis pelnė 27 taškus ir buvo rezultatyviausias savo komandoje, bet išgelbėti šeimininkų nepajėgė.

Rezultatyviausiai svečių gretose rungtyniavo Ericas Bledsoe, pelnęs 20 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus. Giannis Antetokounmpo pridėjo 14 ir 10 atkovotų kamuolių.

Paskutiniajame nakties mače „Rockets“ svečiuose 104:101 (28:30, 22:25, 24:21, 30:25) pranoko „Utah Jazz“ ir taip pat serijoje pirmauja 3:0.

Iniciatyvą svečiai perėmė tik ketvirtajame kėlinyje. Likus 10 sek. Jutos komanda turėjo šansą išsigelbėti. Trimis taškais atsiliekančius šeimininkus bandė gelbėti Donovanas Mitchellas, bet visiškai laisvas nepataikė iš toli, o P.J. Tuckeris nuo baudų metimo linijos neklydo.

Keistai mačas klostėsi „Rockets“ lyderiui Jamesui Hardenui. Ketvirtojo kėlinio viduryje gynėjas buvo prametęs visus 15 savo metimų iš žaidimo (NBA rekordas), tačiau lemiamomis minutėmis vis tiek ėmėsi iniciatyvos ir mačą baigė su 22 taškais (3/20 metimų).

Pralaimėjusio klubo gretose naudingiausias buvo 34 taškus surinkęs Donovanas Mitchellas.