2015.09.08 13:45

Lietuvos plaukikai iškovojo jau du medalius

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Italijoje prasidėjo tarptautinės „Trofeo Sette Colli“ plaukimo varžybos, kuriose dalyvauja beveik visi pajėgiausi Lietuvos sportininkai.

Finale

Rūta Meilutytė finale finišavo per 1 min. 05,68 sek. ir iškovojo aukso medalį. Sidabrą laimėjo švedė Jennie Johansson (1:07,19), bronzą – Ilaria Scarcella (1:08,02).

Prieš savaitę Prancūzijoje R. Meilutytė pasiekė šios rungties sezono geriausią rezultatą – 1 min. 5,46 sek.

Toje pačioje vyrų rungtyje triumfavo Giedrius Titenis. Lietuvis finišavo per 1 min. 0,10 sek. ir aplenkė Londono olimpių žaidynių čempioną Cameroną van der Burghą (1:00,77) iš Pietų Afrikos Respublikos. Italas Fabio Scozzoli iškovojo bronzą (1:00,89).

Atrankoje į finalą

Rūta Meilutytė į moterų 100 m plaukimo krūtine finalą pateko NesunkiaI. Lietuvė atrankoje finišavo per 1 min. 8,54 sek. ir užėmė 5-ą vietą.

Greičiausiai plaukė švedė Jennie Johansson (1:07,54), o kita Lietuvos atstovė R. Meilutytės bendraamžė Viktė Labanauskaitė (1:13,07) buvo 34-a.

R. Meilutytė praėjusią savaitę Prancūzijoje pagerino šios rungties sezono rekordą pasaulyje – 1 min. 5,46 sek. Lietuvei nuo 2013 metų priklauso šios rungties planetos rekordas (1:04,35).

Giedrius Titenis atrankoje finišavo per 1 min. 0,49 sek. ir su geriausiu laiku pateko į finalą.

Už lietuvio nugaros tada liko netgi garsusis Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Cameronas van der Burghas (1:00.68).

Kitas Lietuvos atstovas Andrius Šidlauskas buvo diskvalifikuotas.

Sėkmingai vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje startavo Danas Rapšys. Lietuvis distanciją įveikė per 25,72 sek. ir pateko į finalą.

Greičiau už D. Rapšį plaukė tik trys atletai – italai Niccolo Bonacchi (25,33) ir Simone Sabbioni (25,66) bei prancūzas Camille‘is Lacourtas (25,65).

100 m plaukimo peteliške rungtyje Tadas Duškinas finišavo per 54,38 sek. ir užėmė 15-ą vietą. Greičiausiai plaukė italas Piero Codia (52.53).

Prasčiau T. Duškinui sekėsi 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, kurioje lietuvis užtruko 24,20 sek. ir buvo vos 63-ias. Mindaugas Sadauskas 50 m laisvu stiliumi nuplaukė per 22,86 sek. ir užėmė 16-ą poziciją.