Sportas

2019.04.18 23:55

Jasikevičius: žaidėjų reakcija ir atsidavimas buvo aukščiausio lygio

LRT.lt2019.04.18 23:55

Per 48 valandas fantastišką žaidimo metamorfozę pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Stambule palaužė vietos „Fenerbahce“ ir išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos iki 3 pergalių rezultatą – 1:1.

Po kovingų rungtynių ir iškovotos pergalės vyriausiasis Kauno „Žalgirio“ komandos treneris Šarūnas Jasikevičius, bendraudas su žiniasklaida, įvertino savo auklėtinių pastangas dvikovoje.

„Buvo fantastinė kova iš abiejų komandų. Mūsų žaidėjų reakcija ir atsigavimas buvo aukščiausio lygio, nėra, ką apie tai kalbėti. Šiandien laimėjome dėka fizinės kovos. Susidėjo viskas. Reikia išskirti Edgaro Ulanovo pasirodymą. Jis davė impulsą visai komandai ir po to visi įsijungė į žaidimą. Tikrai jautėsi begalinė energija ir su tokia energija bei atsidavimu galime kovoti su „Fenerbahce“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.  

– Kas pasikeitė per tas 48 valandas nuo praėjusių rungtynių?

– Niekas nepasikeitė. Grįžtu prie tų pačių dalykų – jūs galvojate, jog kažką reikia keisti, kažką daryti. Ne, reikia pasižiūrėti į save. Žaidėjai turi suprasti, kad kai kuriose situacijose jie nusileido kova ir aistra. Nematėme daug sprendimų nei iš mūsų, nei iš „Fenerbahce“ pusės. Visąlaik norisi sužinoti, ką kas nors keičia ar daro, bet niekas taip nekeičia ir nedaro, kaip jūs galvojate. Manau, sąžiningai svarbiausia nepamesti galvos ir neišradinėti dviračio. Esame sezono pabaigoje. Žaidėjai turi kautis ir palikti širdį.

– Kaip pavyko suvaldyti tą rungtynių pabaigą?

– Rungtynių pabaigą pavyko suvaldyti, nes turėjome pranašumą ir rungtynėse baigėsi laikas. Jeigu būtume žaidė daugiau minučių, būtume pralaimėję. Nesame patenkinti ketvirtojo kėlinio vaizdu, bet žaidėjai rodė charakterį. Man tai svarbiausia. Jeigu būtume pralaimėję, būčiau žiauriai nusivylęs. Vis tiek būčiau sakęs tą patį – žaidėjų atsidavimas ir paliktos jėgos buvo fantastinio lygio.

– Ar Edgaras Ulanovas buvo vienas tų pranašumų, apie kuriuos kalbėjote?

– Edgaras ir užvedė komandą savo energija, ir centravo, kai reikėjo. Šiandien protingiau žaidė gynėjai. Jie prieš „Fenerbahče“ įvesdavo kamuolį į situacijas, kai turėdavome susikūrę persvarą. Galbūt žaidėjai suprato svarbiausią dalyką – jei nori toliau eiti serijoje, turi žaisti patį kiečiausią krepšinį, kokį esi demonstravęs. Turiu galvoje fizinę pusę, tai neturi nieko bendro su taktikomis. Žaidėjai turi aukoti savo kūnus, nes mes kitaip neturime šansų.

– Lyginant su pirmąją dvikova, buvo daug žaidimo žemu penkete. Kaip tai veikė?

– Kažkiek buvo planuota žaisti daugiau, nes norime būti judresni, be to, „Fenerbahče“ irgi dažnai žaidžia žemu penketu. Tikrai norime dažnai veržtis ir susikurti metimus. Jeigu tu tik perduosi kamuolį ties tritaškiu, metimų nesusikursi. Visgi tai yra geriausia komanda Europoje ir prieš ją sunku susikurti metimų. Su daugiau judėjimo jų susikūrėme daugiau.

– Ar galima sakyti, kad šiandien pataikėte tai, ko nepavyko užvakar?

– Taip, tai padeda. Mes pirmose rungtynėse pirmoje pusėje pralaimėjome fiziniu žaidimu, bet tuo pačiu ir nepataikėme. Jeigu būtume pataikę, tai rezultatas nebūtų buvęs toks labai blogas. Gerai, kad šiandien ir susikūrėme, ir pataikėme.

Reikia sugrįžti ir prie Edgaro Ulanovo, ir prie Nate’o Wolterso, kuris mums sukūrė visą pranašumą. Kažkiek yra nusistovėję penketukai ir norėjosi užbaigti su tais, su kuriais jau žaidžiame aibę savaičių. N. Woltersas sužaidė nuostabias rungtynes su savo agresija.

– Kaip jums atrodė paskutinė ataka ir lemiami Edgaro Ulanovo taškai?

– Du taškai ir viskas (šypsosi). Gražaus krepšinio su „Fenerbahče“ nebus. Dar niekas su jais nesužaidė labai gražių rungtynių. Jas turi išstenėti. Čia vyksta aukščiausio lygio atkrintamųjų krepšinis.

– Ką jums ir komandai reiškia sugrįžimas į Kauną dviem mačams?

– Prieš kažkurias rungtynes jau sakiau, kad gražiausias dalykas yra tai, kas šį sezoną vyksta su žalgiriuku ir fanais. „Žalgirio“ fanai turės progą dukart pažiūrėti į geriausią Europos komandą ir geriausią trenerį. Labai šaunu.

Visada geriau žaisti namie, tai turi kažkokį įtaką. Tikrai nemalonu, kai tau švilpia 15 tūkst. Bet jie yra prie to pripratę, jie yra praėję ugnį. Bet fanai už mus nelaimės.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt