Naujienų srautas

Sportas2019.04.19 10:00

Naujojo turnyro per daug nesureikšminantis Rapšys: tai bus labiau pasižaidimas

Vieno geriausių Lietuvos plaukikų Dano Rapšio sezonas įsibėgėjo – po treniruočių stovyklos Arizonoje (JAV) lietuvis varžybose Švedijoje iškovojo du sidabro medalius, o dabar jau žiūri į artimiausią startą – naujojo FINA organizuojamo turnyro „Champions Swim Series“ pirmojo etapo Gvangdžou mieste Kinijoje, kuris vyks balandžio 27-28 dienomis.

Klaipėdoje šiuo metu sportuojantis Rapšys neišvengė ir sveikatos problemų – kurį laiką sportininkas turėjo gerklės bėdų, tačiau jos sėkmingai sudalyvauti nesutrukdė – buvo iškovoti sidabro medaliai 200m. ir 400m. laisvu stiliumi varžybose, taip pat pagerintas Lietuvos rekordas 800m. distancijoje laisvu stiliumi.

Plaukikas su portalu LRT.LT pasidalino mintimis apie stovyklą už Atlanto, laukiantį startą Kinijoje ir pasiruošimą pasaulio čempionatui.

– Pastaruoju metu turėjote problemų su sveikata. Kokios jos buvo ir kokia jūsų savijauta yra dabar?

– Prieš pat išvykimą į Stokholmą pradėjau jausti, kad gerklė yra šiek tiek užkimusi, pradėjau gerti vaistus, nes jau kaip ir atrodė, kad yra temperatūros. Tačiau per daug dalių nebuvo. Savijauta tikrai nebuvo gera, bet vis tiek reikėjo eiti į vandenį, plaukti. Nors ir jaučiausi ne kaip, tačiau varžybose pavyko užfiksuoti visai neblogus rezultatus. Buvau priartėjęs prie Lietuvos rekordo, nors savijauta ir nebuvo gera, tad tikrai džiaugiuosi.

– Kaip galima įvertinti tą mėnesį treniruočių stovykloje JAV, varžybas Švedijoje?

– Kitą kartą į tą pačią vietą (Arizoną) JAV nebevažiuosime, nes tikrai yra geresnių pasirinkimų tiek laiko, tiek maisto, tiek bazių patogumo atžvilgiu. Čia buvo tarsi pabandymas, norėjome pamiksuoti stovyklas, nes įprastai laiką leidžiame tik Siera Nevadoje. Pabandėme pakeisti vietą ir nusprendėme, kad geriausiai yra ten, kur būname visada.

– Kitą savaitę startuoja FINA „Champions Swim Series“ pirmasis etapas Kinijoje. Kokie lūkesčiai ten?

– Tuose etapuose nežinau, ar pavyks padaryti geriausių laikų, tačiau kaip ir kiekvienas važiuojame užimti kuo aukštesnę vietą. Iš keturių žmonių reikia būti kuo aukščiau, kadangi nevyks atrankos ar pusfinaliai, iškart bus finalinis plaukimas. Tai yra naujas dalykas ir patiems sportininkams, nesame taip plaukę. Manau, tai bus labiau pasižaidimas ir bandymas užimti kuo geresnę vietą.

– Ten plauksite dviejose distancijose – 200m. laisvu stiliumi ir, kiek netikėtai, 200m. nugara. Kuriai rungčiai galbūt dedamas didesnis akcentas?

– Vis tiek labiausiai koncentruosimės į plaukimą laisvu stiliumi, o į plaukimą nugara gavau pakvietimą, ten stengsiuosi galbūt nelikti paskutinis (juokiasi), o jau kaip seksis – žiūrėsime.

– Esate minėjęs, kad po sunkių stovyklų jaučiatės gerai ir varžybose įprastai pasiekiami geri rezutatal. Ar dabar mintys irgi panašios, ypač turint omenyje tas neseniai buvusias sveikatos problemas?

– Po tų stovyklų aukštikalnėse visada būna gera forma, bet dabar šiek tiek buvau kitokioje vietoje, tai daug sunkiau prognozuoti, kaip seksis startuoti tuose etapuose. O prieš pasaulio čempionatą vėl vyksime į Sierą Nevadą, ten, kur viskas jau yra žinoma ir nebereikės sukti galvos dėl visokių menkniekių.

– Varžybų organizatoriai siekė į varžybas pritraukti visus žinomiausius plaukikus, tačiau dauguma jų dalyvauti atsisakė, nepaisant solidžių piniginių prizų. Kokios gali būti to priežastys?

– Kadangi tai vyksta pirmą kartą, dauguma sportininkų negalėtų suplaukti tokiais rezultatais, dėl kurių juos pakvietė. Taip pat pas ddidelė dalis plaukikų jau turi sudarytus viso sezono planus, nes mes juos sudarome jau prieš pusę metų, metus, o šitų varžybų datas paskelbė visai neseniai.

Net jei tu čia laimėsi tų pinigų, bet tau dėl to nuplauks 10 tūkstančių eurų kainuojanti stovykla, tai neverta. Manau, kad bent pusės atsisakiusių dalyvių priežasčių yra netinkamas varžybų laikas, taip pat ne visi su geriausiais rezultatais gali plaukti, nes jie tų laikų nepasiekia, išskyrus pagrindines varžybas. Aš kadangi žinau, kad man tokiuose etapuose plaukti sekasi gerai, tai bandysiu.

Apie piniginius prizus FINA Čempionų serijos turnyre galite skaityti paspaudę čia.

Kiek apskritai toks komercinis turnyras gali būti patrauklus žiūrovams, dalyviams? Ar tas šou modelis gali pasiteisinti ilgalaikėje perspektyvoje?

– Kadangi tai vyksta pirmą kartą, tai negaliu nieko prognozuoti, ar čia viskas bus gerai, ar vystysis toliau. Gal kitais metais turnyras bus organizuojamas dar rimčiau, o gal priešingai – bus pamatyta, kad nieko nesigavo ir bus nutraukta. Tai šiandien man džiugu, kad pavyko įšokti į tą traukinį ir žiūrėsime.

– Kiek šis turnyras keičia pasiruošimą pasaulio čempionatui, vyksiančiam liepos pabaigoje?

– Kalbėjome su trenere, tai man šitie trys etapai, laiko atžvilgiu, yra labai gerai, kadangi visos datos labai gerai išpuola tarp pasiruošimo etapų ir stovyklų. Kai planavome visas stovyklas dar nežinojome iki galo datų, bet dabar jau žinome, kad tarp visų etapų būsime Klaipėdoje, tai manau, kad viskas bus gerai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi