Sportas

2015.09.08 13:45

K. Lavrinovičius – apie atostogas ir kolegų galimybes rinktinėje

„Išgyvenu, kad pavargsiu atostogauti“, – juokėsi Kšyštofas Lavrinovičius per LKL sezono uždarymo šventę. Kartu su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda sidabru pasipuošęs 35 metų 210 cm ūgio puolėjas baigė savo karjerą rinktinėje, kai nesulaukė kvietimo.

„Išgyvenu, kad pavargsiu atostogauti“, – juokėsi Kšyštofas Lavrinovičius per LKL sezono uždarymo šventę. Kartu su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda sidabru pasipuošęs 35 metų 210 cm ūgio puolėjas baigė savo karjerą rinktinėje, kai nesulaukė kvietimo.

Nuoskaudų K. Lavrinovičius nejaučia ir dėlioja atostogų planus. Juose – nemažai kelionių.

„Yra ką veikti. Nuvažiuosiu į Turkiją pailsėti, nuvyksime pas uošvį į Rusiją, nes vaikai pasiilgo. Ir Lietuvoje pabūsime. O tada žiūrėsime į rinktinę“, – sakė jis.

Jono Kazlausko paskelbtame 25 kandidatų sąraše K. Lavrinovičiaus pavardės nėra, bet jame yra jo komandos draugų. Kvietimų sulaukė Adas Juškevičius, Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas. Pastarasis ketvirtadienį buvo išrinktas naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju.

Už ką iš „Lietuvos ryto“ komandos K. Lavrinovičius statytų, kad žaidėjas pateks į rinktinę?

„Aš nestatau. Viskas nuo jų priklausys. Nežinau, ką kiekvienas galvoja. Gal kažkas nenori į rinktinę? Jeigu norės, galės patekti. Treneris žiūri ne pagal paskutinius tris mačus, o į tai, kaip atrodys liepos ar rugpjūčio mėnesį, – sakė jis. – Štai G. Orelikas. Visą sezoną „varė“ stabiliai ir traukė visą komandą. Dabar atėjo duobė, fizinis nuovargis. Ir negali pagal du mačus spręsti apie jo sezoną ir sakyti: „Ai, blogas“. Taip nebūna.“

Per LKL finalo seriją buvo svarstoma, kaip krepšininkų pasirodymas gali paveikti galimybes žaisti rinktinėje. K. Lavrinovičius mano, kad netgi ir prasčiau pasirodę krepšininkai neturėtų nuleisti galvų.

„Viskas priklauso nuo to, kokios formos jie bus rinktinėje. Sezonas buvo ilgas. Gal kandidatams koją pakišo ir dėmesys. Buvo daug rašoma apie rinktinę, geriausius žaidėjus. Ypač jaunesni žaidėjai skaito, atsiranda psichologinis poveikis. Tada jie užsimano pasirodyti, o tai kartais trukdo krepšinio kokybei“, – sakė K. Lavrinovičius.

Jis dar neužmiršo skaudžiai pralaimėtos LKL finalo serijos. „Lietuvos rytas“ Kauno „Žalgiriui“ serijoje iki keturių pergalių nusileido „sausai“ – 0:4.

„Mums trūko pasitikėjimo savimi. Tai – pagrindinis dalykas. Gal būtų visai kitaip, jeigu būtume laimėję pirmąsias rungtynes. Tada viskas būtų pasisukę kitaip. Bet atidavėme pirmąją pergalę, o tada namuose sužaidėme labai blogai. Tai mus išmušė iš vėžių. Netikėjome, kad galime“, – sakė jis.

Stebi brolį

J. Kazlausko planuose liko Kšyštofo brolis Darjušas. Pastarasis Italijos čempionato pusfinalio serijoje patyrė traumą, bet sugrįžo į paskutinįjį mačą, po kurio pateko į finalą.

„Buvo treniruotėje ir nepablogėjo. Pamatysime po rungtynių, nes treniruotė yra treniruotė. Čia krūviai kitokie. Jeigu po šio mačo pablogės, tai bus nekaip. O jeigu ne – po dviejų trijų savaičių pasveiks“, – sakė K. Lavrinovičius.

Jis įsitikinęs, kad jeigu Darjušui reikės rinktis tarp galimybės pilnai pasveikti ir žaidimo rinktinėje – brolis rinksis rinktinę. „Bet jeigu draudžia gydytojai, negali sportuoti. Turi galėti žaisti šimtu procentų“, – sakė K. Lavrinovičius.