Naujienų srautas

Sportas2019.04.18 10:52

Štilius koreguoja sportininkų tvarkaraštį Pasaulio buriavimo taurės varžybose

LRT.lt 2019.04.18 10:52

Pirmąją Pasaulio buriavimo taurės dieną dėl itin silpno vėjo pralaukę ant kranto, antrąją buriuotojai, tarp kurių – ir 15 vietą pasauliniame buriuotojų reitinge užimanti Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė, sudalyvavo vos vieneriose lenktynėse vietoj trijų planuotų.

„Kol treniruojamės, vėjo užtenka, bet vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“,- juokėsi olimpinės „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotoja, kuri po pirmųjų lenktynių šiame trečiajame Pasaulio taurės etape, vykstančiame Genujoje, Italijoje, užima 27 vietą.

Pasak jos, sąlygos Italijoje yra neprognozuojamos, todėl kažko tikėtis bei planuoti iš anksto – sunku. Pirmosios lenktynės vyko itin lengvo vėjo sąlygomis, kol kas didesnių vėjų taip pat nenusimato.

Pasaulio taurės etapas Genujoje – jau trečiasis, paskutinis, šių varžybų etapas, po kurio laukia tik finalas Marselyje (Prancūzija), startuosiantis birželio 2 d.. Ten dalyvaus 40 pajėgiausių sportininkių.

„Pasaulio taurės finaluose susirenka stipriausios sportininkės iš viso pasaulio. Tai elitinės buriuotojos. Be abejo, man yra didžiulė garbė ten dalyvauti ir užimti aukštas vietas. Manau, Lietuvai tai yra įrodymas, kad mes esame jūrinė valstybė ir galim konkuruoti su stipriausiomis pasaulio buriuotojomis“,- teigė šį sezoną dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes kovojanti V. Andrulytė.

Pasaulio taurės etapai vyksta sezono eigoje skirtingose pasaulio vietose. 2019 metų varžybos jau vyko Enošimoje (Japonijoje), kur V. Andrulytė užėmė 15-ąją vietą, ir Majamyje (JAV), kur Lietuvos atstovė iškovojo 7 vietą.

Pasaulio taurės etapas Genujoje vyks iki balandžio 21 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi