Sportas

2019.04.17 23:19

Adomaitis prisiėmę kaltę dėl pralaimėjimo, Dimavičius džiaugėsi išvengęs antirekordo

LRT.lt2019.04.17 23:19

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai toliau nedemonstruoja sirgalius džiuginančio žaidimo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Prieš savaitę Klaipėdoje pralaimėję „Neptūnui“ (74:89) vilniečiai sekmadienį tik susitikimo pabaigoje Utenoje palaužė „Juventus“ (92:87), o 3 rungtynių per 7 dienas serija buvo vainikuota trečiadienį patirta nesėkme namuose Kėdainių „Nevėžiui“ (68:70).

Po susitikimo sostinėje vykusioje spaudos konferencijoje vyriausiasis vilniečių treneris Dainius Adomaitis kalbėjo apie tai, jog „Ryto“ krepšininkai dar kartą šiame sezone nedemonstravo reikiamo nusiteikimo.

„Tai vienos iš tokių rungtynių, kuomet neatlikome savo darbo. Gali daug ką kalbėti, grįžti prie tų pačių situacijų, ką kalbėjome, ką akcentavome, tačiau ne tai yra esminis dalykas. Paprasčiausiai yra charakteris ir nusiteikimas, kuris turi būti rungtynių metu. Šiandien to nebuvo ir tai yra mano kaltė. Jeigu tai padės“, – teigė D. Adomaitis.

„Ryto“ vairininkas turėjo ypatingai ribotą rotaciją aukštaūgių grandyje – nugaros traumą dar rungtynių pradžioje patyrus baltarusiui Artsiomui Parakhouskiui vilniečiai liko tik su vienu labiau patyrusiu vidurio puolėjumu – Martynu Echodu. Tiesa, šio krepšininko žaidimo laiką apribojo dar pirmoje susitikimo pusėje susirinktos 3 asmeninės pražanos.

„Ryto“ treneriui neliko nieko kito kaip suteikti daugiau žaidimo laiko jaunajam klubo talentui – Einarui Tubučiui, kuris mače su „Nevėžiui“ gavo pasireikšti daugiausiai laiko savo karjeroje LKL čempionate – žaidė 15 minučių.  

„Kai kurie kiti žaidėjai turi savų problemų, gali ieškoti daug pasiteinimų, bet tai ne esmė. Jokio skirtumo, kas žaidžia aikštelėje savo darbui prieš savo fanus savoje arenoje. Turi arti savoje aikštelėje. Turėjome rungtyniauti tokia rotacija. E. Tubutis ir taip rungtyniavo per daug minučių kaip ir kai kurie žaidėjai“, – tvirtino „Ryto“ treneris.  

Kitokios nuotaikos buvo vyriausiasis „Nevėžio“ treneris Darius Dimačius su klubu iškovojęs didžiausią sezono pergalę. Dar prieš rungtynes buvo skelbta, jog pralaimėjimas prieš sostinės ekipą „Nevėžio“ komandai būtų 13-asis iš eilės šiame sezone bei pakartotų blogiausią klubo pasiekimą LKL sezono metu. D. Dimavičius džiaugėsi išvengės tokio antirekordo.

„Pralaimėjus, būčiau kaip treneris įėjęs į klubo antirekordų lentelę. Džiaugiuosi, kad žaidėme kaip komanda. Su vyrais įvyko pokalbis po daug iš eilės įvykusių pralaimėjimų. Ypatingai po pralaimėjimų prieš Kauno „Žalgirį“ ir Panevėžio „Lietkabelį“. Buvome subyrėję iš vidaus. Dabar pažiūrėkite rezultatą – pradėjome gintis. Jeigu nori laimėti, turi gintis. Laimi ne puolimas, kaip įsivaizdavo kai kurie žaidėjai, o gynyba. Buvo akcentuota rungtynių eigoje rasti būdų žaisti prieš jaunus varžovų žaidėjus arba prieš tuos žmones, kurie silpniau ginasi apačioje – Deividas Sirvydas ir jaunasis „Ryto“ vyrukas“, – aiškino D. Dimavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.