Sportas

2019.04.17 21:04

Jasikevičiaus žvilgsnis į antrąją ketvirtfinalio dvikovą: reikia susitvarkyti galvas ir puolimą

LRT.lt2019.04.17 21:04

Trečiadienio vakarą Stambulo „Ulker Sports“ arenoje Kauno „Žalgirio“ klubas surengė pirmąją treniruotę po antradienį vykusių pirmųjų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynių prieš „Fenerbahce“ ekipą, kuriai žalgiriečiai nusileido net 33 taškų skirtumu – 43:76.

„Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio popietę praleido stebėdami vakarykščių rungtynių vaizdo įrašą ir analizuodami savo klaidas. Apie tai vyriausiasis žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius kalbėjo bendraudamas su žiniasklaida prieš kauniečių treniruotę.

„Galbūt kai kurios situcijos buvo geresnės nei atrodė rungtynėse. Žaidimas irgi buvo geresnis nei atrodė iš pradžių. Visgi negalvojau, kad dvikovoje varžovams taip smarkiai nusileidome fiziniu kontaktu. Galėjome tikrai daugiau kovoti ir daugiau stumdytis kai kuriose situacijose. Tai mane tikrai nuvylė. Nusileidome fiziniu kontaktu ir noru. Galbūt mūsų galvos buvo koncentruotos kažkur kitur, apart ėjimo kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir griūti. Šis aspektas mane nuvylė. Kalbant iš krepšinio pusės, susikūrėme nemažai gerų situacijų. Neužbaigėme situacijų aplink krepšį bei nepataikėme iš tolimos distancijos. Mūsų gynyba, su visomis klaidomis, nebuvo labai bloga. Visgi 23 klaidos, kamuolio neįvedimas, paprasčiausiai, varžovų nenubaudimas ten, kur manėme, jog galėjome nubausti, ir yra svarbiausi akcentai prieš artėjančias rungtynes“, – aiškino specialistas.

Kalbant apie fiziškumo stoką, ar tai priekinės linijos žaidėjų trūkumai, ar visos komandos problemos?

Aš galvoju, kad tai visos komandos trūkumas. Galėjome daugiau stumdytis, protingiau stumdytis. Momentais, jeigu stumdavome varžovus, stumdavome labai akivaizdžiai, dviem rankom, su neleistiniu kontaktu. Patyrusiems teisėjams tai lengva pamatyti. Turime būti protingesni. Reikia palikti kūnus aikštelėje, reikia kovoti dėl kiekvieno centimetro, reikia kuo mažiau žiūrėti į savo statistikas. Jeigu norime išsibauduoti vien tam, kad sustabdytume varžovus, tą ir turime padaryti.

Kai kurių žalgiriečių žaidime buvo dvejonės. Ar galima tikėtis, kad tų dvejonių antrajame susitikime bus mažiau?

Tai yra kažkiek natūralu, nes turime jauną komandą. Tikėjomės, kad tie nervai bus. Visgi 23 klaidos dėl tų dvejonių, pramesti metimai – visko buvo per daug. Žinome, kokią turime komandą. „Fenerbahce“ jau yra žaidę aibę tokių rungtynių. Aš pasigedau kovos dėl kiekvieno centimetro ir, konkrečiai, bandymų dominuoti savo asmeninėse dvikovose.

J. Vesely ir K. Sloukas rungtynes paliko žemiau sau įprasto vidurkio. Iš vienos pusės tai smagu, iš kitos turėtų gąsdinti prieš rytojaus dvikovą?

Negąsdina mūsų gynyba buvo visai gerai, o varžovai pataikė nemažai sunkių metimų. Reikia susitvarkyti galvas ir mūsų puolimą.

„Žalgiris“ turėjo nemažai patirties bandydamas atrasti savo veidą šiame sezone. Kiek reguliaraus sezono patirtis gali padėti komandai prieš kitas rungtynes?

Komanda yra su charakteriu. Jie tą įrodė jums visiems, ne tik man. Reikia atsitiesti. Matėme, kaip galime juos nubausti. Pirmą kartą prieš „Fenerbahce“ turime tiek daug pranašumo situacijų. Reikia tai išnaudoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.