Naujienų srautas

Sportas2019.04.17 18:59

Už dvikovą bokso ringe Prancūzijoje nedėvint hidžabo iranietei gresia areštas gimtinėje

LRT.lt 2019.04.17 18:59

Pirmąja iraniete, dalyvavusia oficialioje bokso dvikovoje, tapusi Sadaf Khadem nusprendė negrįžti Prancūzijos, kur vyko mačas, atgal į Iraną po to, kai sužinojo, jog gimtinėje sportininkei gresia areštas, skelbia BBC.

Prancūzijoje praėjusį šeštadienį boksininkė kovojo su prancūze Anne Chauvin ir šią savaitę S. Khadem kartu su savo prancūzų kilmės iraniečiu treneriu planavo grįžti atgal į Teheraną. Viename iš Irano sporto laikraščių teigiama, jog boksininkė pažeidė moterims privalomos aprangos taisykles – ringe S. Khadem kovojo su įprastiniais marškinėliais ir šortais.

Irano teisėsaugos atstovai šia tema nepasisakė, tačiau Irano bokso federacijos paneigė informaciją, jog iranietė boksininkė bus sulaikyta, jeigu grįš į Iraną.

„S. Khadem nepriklauso Irano boksininkų asociacijai, todėl, žvelgiant iš federacijos požiūrio, visos jos veiklos yra asmeninio pobūdžio“, – vietos naujienų agentūros cituojamas Hosseinas Soori.

Bokso ringe dvikovoje Rojane iranietė kovojo Irano vėliavos spalvų apranga – žaliais marškinėliais, raudonais šortais bei baltu diržu. Nepaisant to, jog iš pradžių 24-erių metų sportininkė gavo federacijos pritarimą kovai, greitai pasidarė aišku, jog nėra lengva išpildyti sporto funkcionierių iškeltą sąlygą – S. Khadem dvikovai turėjo teisėjauti ir kovą vertinti vien tik moterys.

Boksininkė tikėjosi, jog gimtinėje ji bus sutikta kaip didvyrė, tačiau merginai su treneriu keliaujant į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą paaiškėjo, jog Irane tiek trenerio, tiek boksininkės laukia areštas.

„Aš kovojau oficialioje dvikovoje Prancūzijoje, bet devėjau šortus ir marškinėlius, kurie visame pasaulyje laikomi visiška norma, tačiau nėra leidžiami mano šalyje. Nedevėjau hidžabo ir buvau treniruojama vyro. Kai kurie žmonės dėl šių dalykų turi labai siaurą požiūrį“, – laikraščiui „L`Equipe“ kalbėjo iranietė.  

Dar visai neseniai tarptautinė bokso federacija buvo uždraudusi S. Khadem varžytis oficialiose bokso dvikovose dėvint hidžabą, tačiau vasario pabaigoje tarptautinė federacija priėmė nutarimą leidžianti bokso ringe devėti hidžabą dėl religinių priežasčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi