2019.04.16 23:59

Čempionų lyga: Messi triumfas prieš „United“ ir „Ajax“ futbolininkų pravirkdytas Ronaldo

LRT.lt2019.04.16 23:59

Antradienį sužaisti du UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio antrieji mačai. Ginklus Barselonoje sukovė vietos „Barcelona“ ir Mančesterio „United“, o Turine susitiko aikštės šeimininkai „Juventus“ bei Amsterdamo „Ajax“.

Katalonijos ekipa namo iš Mančesterio grįžo laimėjusi pirmas rungtynes 1-0. Tai reiškė, kad „Camp Nou“ stadione jai būtų užtekę lygiųjų, kad užsitikrintų kelialapį į pusfinal5. Vis dėlto, „Barcelona“ fuitbolininkai nesiruošė varžovams atiduoti iniciatyvos.

Pirmąjį įvartį šeimininkų gretose 16-ąją minutę pelnė Lionelis Messi. Argentinietis perėmė kamuolį varžovų baudos aikštelės prieigose, pamušė porą kartų kamuolį link vartų centro ir iš 16 metrų distancijos kaire koja pasiuntė kamuolį į tolimąjį apatinį kampą.

Jau po 4 minučių L. Messi vėl perėmė kamuolį netoli varžovų baudos aikštelės ir šįkart dešine koja iš panašaus atstumo smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Davidas De Gea turėjo galimybę sugauti kamuolį, tačiau padarė klaidą ir praleido į jį vartus.

Po ilgosios pertraukos, 61-ąją minutę Philippe Coutinho nuostabiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų dešine koja pasiuntė kamuolį į tolimąjį viršutinį kampą ir užtvirtino 3:0 (2:0) pergalę ir Katalonijos ekipos kelialapį į pusfinalį.

Kitame vakaro mače Turino ir Amsterdamo ekipos susitiko po 1:1 lygiųjų. „Juventus“ užteko nulinių lygiųjų arba pergalės, kad žengtų toliau.

Pirmąjį įvartį 28-ąją minutę po kampinio galva į svečių vartus pelnė Cristiano Ronaldo. Jau atrodė, kad mačas vyksta Italijos klubui palankia eiga, tačiau netrukus viskas pasikeitė.

Jau po 6 minučių po rikošeto kamuolys baudos aikštelėje atšoko Donny Van de Beekui, kuris liko vienas prieš vartininką. Olandas dešine koja žemu smūgiu pasiuntė kamuolį šalia vartininko ir į vartus, šalia tolimojo virpsto.

Rezultatas išliko lygus iki 67-osios minutės. Amsterdamo futbolininkai kėlė kampinį, kai galvą po Hakimo Ziyecho pakelto kamuolio užkišo Matthijsas De Ligtas ir išvedė „Ajax“ į priekį. Aikštės šeimininkai nesugebėjo perimti iniciatyvos ar sukurti rimtesnės progos. Tai reiškia, kad Cristiano Ronaldo pirmą kartą nuo 2014–2015 sezono nežais Čempionų lygos finale.

Trečiadienį ginklus surems Londono „Tottenham Hotspur“ su „Manchester City“ bei „Liverpool“ su „Porto“ futbolininkais.