Naujienų srautas

Sportas2019.04.16 23:28

Save kaltinęs Jasikevičius: Turime 48 valandas atrasti, kas yra tarp dviejų kojų

LRT.lt 2019.04.16 23:28

Antradienį Kauno „Žalgiris“ visiškai subyrėjo antrojo kėlinio viduryje ir buvo priversti 43:76 kapituliuoti aikštės šeimininkams Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams.

Svečių ekipos strategas Šarūnas Jasikevičius po mačo nekaltino auklėtinių, o didelę dalį atsakomybės prisiėmė sau.

„Atsitiko tai, ko mes, kaip treneriai, labiausiai bijojome. Turime prisiimti atsakomybę, aišku, ypač aš, kad neprivertėme žaidėjų suprasti, jog svarbiausia – fizinis kontaktas. Toje srityje mus „Fenerbahče“ pranoko.

Momentais ne iki galo išaiškinome, kur galime juos nubausti, o dabar galvoju, kad turime 48 valandas tą padaryti geriau. Jie žaidė pagal savo taisykles. Mes, treneriai, nesugebėjome išaiškinti, kur galime juos atakuoti, ir kokiu intensyvumu reikia žaisti atkrintamosiose. Bandysime tą padaryti geriau“, – viltingai pasakojo „Žalgirio“ strategas.

Įpusėjus antram ketvirčiui, rezultatas buvo 23:19 aikštės šeimininkų naudai. Po to Stambulo klubas spurtavo 15:2 ir prasidedant ilgajai pertraukai jau buvo susikrovę 17 taškų persvarą. Paklaustas apie tą nesėkmingą atkarpą, Šaras akcentavo susikaupimą ir prastą pasiruošimo išnaudojimą.

„Rungtynės trunka 40 minučių. Jie moka nubausti už klaidas. Turime būti susikaupę ir kiekvienas žaidėjas kažką turi įnešti. Man labai gaila, kad turėjome daug laiko pasiruošti. Ruošėmės 3-4 dienas, o tai šioje sezono stadijoje yra labai reta. Manau, nesupratome savo darbo tam tikrose situacijose, nesupratome, kaip kuriose situacijose juos ginsime ar atakuosime. Jei kažką šiandien ir susikūrėme, deja, tai prametėme.“

Kauniečiai Stambule prarado net 21 kamuolį. Tai yra 10 klaidų daugiau nei padarė oponentai. Paklaustas, ar tokia statistika yra varžovų nuopelnas, ar auklėtinių kaltė, Šaras nelinko į vieną ar kitą pusę. Nepavyko įmesti kamuolio žaidėjams, norintiems žaisti nugara į krepšį. Paklaustas, ar čia varžovų gynybos nuopelnas, strategas nebuvo linkęs taip teigti.

„Manau, kad žaidžia dvi komandos ir manau, kad mes su tuo jau turėjome problemų čia reguliariojo sezono metu. Vėl užlipome ant to pačio grėblio. Turime 48 valandas atsigauti ir suprasti, kad tikrai yra, kur juos nubausti. Sąžiningai, negalvoju, kad mes daug ką keisime ir negalvoju, kad jie daug ką keis. Bet mano žaidėjų įtikinimas turi būti geresnis“, – motyvacijos ir pasiruošimo svarbą pabrėžė specialistas.

Krepšinio ekspertai ir gerbėjai dažnai kalba, kad krepšinis reguliariajame sezone ir atkrintamosiose skiriasi. Manoma, jog vėlesnėje sezono fazėje sportininkai įdeda daugiau pastangų ir labiau nori pergalės. Š. Jasikevičius nemanė, kad „Fenerbahče“ žaidė kitaip nei anksčiau šiais metais.

„Jie visada intensyvūs ir pasiruošę. Mes žinome, kad detalės bus svarbios, kiekvienas puolimo paruošimas bus labai svarbus, nes jei nepasiruošiame, jie tuoj pat išstumia iš puolimo. Daug kas, kas buvo rodyta ir akcentuota, įvyko. Žiūrėsime video, nemanau, kad tai bus skirtinga nuo to, ką rodėme prieš tą seriją. Turime 48 valandas pakeisti savo veidą ir atrasti, kas daugiau yra tarp tų dviejų kojų“, – mintis dėstė treneris.

Antrąjį ketvirtfinalio mačą „Žalgiris“ su „Fenerbahče“ žaidžia Stambule ketvirtadienį, 20:45 val.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi