Naujienų srautas

Sportas2019.04.16 13:16

Pokyčiai olimpinio krepšinio turnyre – daugiau grupių, mažiau teisės suklysti

LRT.lt 2019.04.16 13:16

2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas antradienį atskleidė krepšinio ir debiutuosiančio trijulių krepšinio turnyro formatus, skelbia Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA), praneša naujienų agentūra ELTA.

Olimpiniame krepšinio turnyre dalyvaus po 12 vyrų ir moterų rinktinių. Komandos bus suskirstytos į tris grupes po keturias (buvo dvi grupės po šešias ekipas) ir tarpusavyje sužais po vienerias rungtynes. 1-2 vietas grupės užimsiančios rinktinės ir dvi geriausios iš trečiąsias pozicijas užimsiančių komandų pateks į atkrintamąsias varžybas.

Po grupių etapo bus traukiami ketvirtfinalio burtai. Toje pačioje grupėje žaidusios rinktinės negalės būti suporuotos ketvirtfinalyje.

Olimpiniame turnyre rinktinės sužais mažiau rungtynių nei anksčiau. Komandos, pasiekusios finalą arba rungtynes dėl bronzos, sužais šešerias rungtynes (pagal ankstesnį formatą buvo aštuonerios).

Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutuos trijulių krepšinis. Turnyre dalyvaus po aštuonias moterų ir vyrų komandas, jos nebus skirstomos į grupes. Dvi prasčiausiai pirmajame etape pasirodysiančios ekipos bus eliminuotos iš varžybų. Dvi geriausios komandos iš karto pateks į pusfinalį, o likusios rinktinės kovos ketvirtfinalyje.

Turnyrą užbaigs pusfinaliai ir mačai dėl bronzos bei aukso medalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi