2019.04.15 23:22

Giedraitis ir ALBA liko be titulo – „Valencia“ tapo Europos taurės čempione

LRT.lt2019.04.15 23:22

Valensijoje įvykusiose lemiamose Europos taurės turnyro rungtynėse pergalę ir šio sezono čempionų titulą iškovojo „Valencia“ ekipa. Šeimininkai trečiose finalo serijos rungtynėse – 89:63 (17:18, 29:15, 17:11, 26:19) įveikė lietuvio Roko Giedraičio atstovaujamą Berlyno ALBA ekipą.

Seriją Ispanijos ekipa laimėjo rezultatu 2:1 bei be iškovoto trofėjaus kartu pelnė bilietą į kito sezono Eurolygos turnyrą.

R. Giedraitis lemiamose finalo rungtynėse buvo rezultatyviausias savo klubo gretose – pelnė 19 (2/3 dvitaškių, 5/6 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Rungtynes Valensijoje ALBA pradėjo uraganiniu spurtu susikraudama dviženklį pranašumą vos pusketvirtos minutės – 11:0.  Šeimininkai nesutriko ir, suorganizavę atkarpą 14:5, sumažino atsilikimą iki 2 taškų.  Po pirmojo kėlinio iš didžiulio Vokietijos klubo pranašumo buvo likęs taškas – 18:17.

Antrajame ketvirtyje „Valencia“ toliau talžė varžovus – Roko Giedraičio ekipa per pirmąsias septynias kėlinio minutes surinko vos 5 taškus, o šeimininkai nutolo 17 taškų skirtumu – 40:23. Po pirmosios mačo dalies ekipas skyrė 13 taškų skirtumas – 46:33.

Antroje susitikimo dalyje lūžio neįvyko – jau trečiajame kėlinyje „Valencia“ susikrovė 20 taškų persvarą (61:41) ir iki rungtynių pabaigos tvirtai kontroliavo situaciją bei tapo šio sezono Europos taurės turnyro nugalėtoja – 89:63.

„Valencia“: Mattas Thomas 19, Fernando San Emeterio ir Bojanas Dubljevičius po 18, Willas Thomas 15.

Berlyno ALBA: Rokas Giedraitis 19, Peytonas Silva 14, Landry Nnoko 9.