Sportas

2019.04.15 10:57

Kapitoną į Turkiją pasiėmęs Jasikevičius: dabar viskas prasideda iš naujo

LRT.lt 2019.04.15 10:57

Turėję kelias dienas be rungtynių Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien iškeliauja į Turkiją, kur jau rytoj startuos Eurolygos ketvirtfinalio serijoje su reguliaraus sezono laimėtojais Stambulo „Fenerbahče“. Kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius pripažįsta – paskutinis mėnuo komandai pridėjo pasitikėjimo, tačiau dabar viskas prasideda iš naujo.

„Pailsėjome, bet kažkiek ir pasportavome, stengėmės žaidėjus iš naujo užkrauti šitai serijai, buvo ir fizinio darbo. Malonu, kad sezono viduryje gavome progą ir pailsėti, ir pasikrauti, o kaip tai padarys įtaką serijoje – žiūrėsime“, – žurnalistams apie pasiruošimą pasakojo Š. Jasikevičius.

Su komanda skrenda ir Paulius Jankūnas, kokia jo situacija?

Kas dieną gerina savo būklę, bando vis daugiau treniruotis. Nemanau, kad iš jo šiuo metu galima tikėtis daug, tačiau kapitono buvimas šalia tokiu sezono momentu yra labai svarbus.

Dvejos rungtynės su „Fenerbahče“ vyko seniai, daug kas pasikeitė, ar dar galima iš jų daryti kažkokias išvadas?

Kažkiek galima. Žinome, jei mes ginsimės vienaip, kaip jie puls. Kažkokios idėjos lieka, bet dabar prasideda visiškai kitas etapas, kiekvieno kamuolio, detalės svarba didėja ir tai bandome išaiškinti žaidėjams. Kita vertus, keičiasi jų penketukai, daug žaidžiama žemu penketu, tai daug kas ir pasikeitė.

Po rungtynių Kaune sakėte, kad „Fenerbahče“ jums yra komanda numeris vienas. Kokie būtų pagrindiniai akcentai žaidžiant su tokia komanda?

Jie yra labai disciplinuoti, patyrę. Negalime dalinti dovanų, ar tai lengvomis baudomis, ar taškais, kadangi jie su savo patyrimu mums daug dovanų neduos. Komanda yra suburta būtent šiai sezono stadijai ir labai svarbu, kad mes suprastume kiekvienos detalės svarbą. Demonstruoja labai efektyvų puolimą, labai gerai įžaidžia kamuolį. Reikia nedalinti lengvų taškų greitame puolime, kuriuo jie, galbūt, labai nepasižymi, bet mus antrose rungtynėse nubaudė.

Sąvoka „kautis dėl kiekvieno kamuolio“ atkrintamosiose tik dar labiau sustiprėja, nes „Fenerbahče“ yra labai fiziška komanda. Reikia suprasti, kad turime žaisti labai fiziškai, kitaip neturėsime jokių šansų.

Šiemet „Fenerbahče“ laimėjo visas rungtynes namie, pagerino reguliariojo sezono pergalių rekordą, ar tai yra geriausia pastarųjų metų komandos versija?

Sunku pasakyti, labai daug rungtynių laimėjo paskutinėmis sekundėmis, paskutiniais metimais. Žaidžia daugiau mažiau stabiliai, liko beveik ta pati komanda, žaidžia su tuo pačiu treneriu, tarsi iš knygos, nes supranta tą sistemą, supranta vienas kitą ir tai yra tas faktorius, kuris labai jaudina.

Ar jie geresni – nežinau. Manau, kad Wannamakeris ir Nunnally jiems duodavo ūgio, ypač gynėjų pozicijoje, kur jie šiai dienai yra žemesni.

Kiek tas paskutinis mėnuo pridėjo pasitikėjimo emociškai jūsų komandai?

Pergalės visada duoda pasitikėjo, tačiau reikia suprasti, kad tai yra naujas etapas, nauja serija, varžovas yra pats rimčiausias ir viskas prasideda iš naujo.