Sportas

2015.06.11 13:58

Lenktynininkas B. Vanagas vėl dalyvaus ralyje

ELTA 2015.06.11 13:58

Beveik pusę metų nesėdėjęs prie lenktyninio automobilio vairo Benediktas Vanagas su šturmane Greta Germanavičiūte penktadienį startuos Utenos ralyje.

Beveik pusę metų nesėdėjęs prie lenktyninio automobilio vairo Benediktas Vanagas su šturmane Greta Germanavičiūte penktadienį startuos Utenos ralyje.

B. Vanagas vairuos „Subaru Impreza WRC“ automobilį.

„Tai specialiai raliui ruoštas automobilis, pasižymintis unikaliu garsu. Žinau, kad yra daugybė ralio gerbėjų, kurie laukia būtent šio automobilio, Jis suteikia begalę gerų emocijų“, – sakė sportininkas.

Anot B. Vanago, dalyvaujant ralyje visada dominuoja du požiūriai: vienas – kautis maksimaliam rezultatui, o kitas – daryti namų darbus, mokytis ir treniruotis. Utenos ralyje sportininkas važiuos vadovaudamasis antruoju požiūriu.

Sulaužytos rankos skausmai lenktynininką vis dar pakankina, nors būna momentų, kai apie ją B. Vanagas paprasčiausiai pamiršta.

„Šiuo metu turiu maždaug 50 procentų rankos pajėgumo. Kartais jos nejaučiu, bet jeigu reikės keisti automobilio ratą, tikrai pajausiu. Gydytojai juokauja, kad kai sugis, ji bus daug tvirtesnė, nes ten yra titano“, – teigė B. Vanagas.

Anot lenktynininko, ilgą laiką nevažiavus ralyje, dingsta akies aštrumas, labai svarbu vėl tiksliai susirašyti stenogramą, o tuos įgūdžius taip pat reikia atgaminti.

Utenos ralyje B. Vanagas tikisi didelės konkurencijos ir džiaugiasi, kad atsiranda nauji, drąsūs lenktynių organizatoriai, sugebantys sukviesti į mūsų šalį visą būrį užsieniečių.

„Prieš dešimt metų mes patys pradėjome organizuoti ralius tik dėl to, kad Lietuvoje nebuvo normalaus ralio. Džiaugiuosi, kad tokių entuziastų atsiranda vis daugiau, nuo tol mūsų šalies raliai darosi tik įdomesni“, – sakė B. Vanagas.