Naujienų srautas

Sportas2015.06.09 16:35

Egipte 11 futbolo aistruolių nuteisti mirties bausme

ELTA 2015.06.09 16:35

Antradienį Egipto miesto Port Saido baudžiamasis teismas 11 žmonių paskelbė mirties nuosprendį dėl riaušių stadione, praneša „The Belfast Telegraph“.

Antradienį Egipto miesto Port Saido baudžiamasis teismas 11 žmonių paskelbė mirties nuosprendį dėl riaušių stadione, praneša „The Belfast Telegraph“.

Dar 15 žmonių nuteisti kalėti nuo 5 iki 15 metų. Teisiamųjų artimieji nebuvo įleisti į posėdžių salę, jie laukė teismo sprendimo gatvėje.

Teismas surengė baigiamąjį posėdį, kuriame buvo peržiūrėti kaltinimai 73 asmenims, teisiamiems šioje byloje. Tarp kaltinamųjų – „El-Masry“ aistruolių klubo ir administracijos nariai, taip pat policininkai.

2013 metų kovą Egipto pirmosios instancijos teismas patvirtino mirties nuosprendį šioje byloje 21 kaltinamajam. Dar penki žmonės buvo nuteisti įvairių laiką kalėti. Kiti teisiamieji, tarp jų – Port Saido policijos darbuotojai, buvo išteisinti. Pirmasis teismo nuosprendis sukėlė masinius susirėmimus su policija Port Saide, ir 2014 metų vasarį apeliacinis teismas paskyrė naują bylos nagrinėjimą.

Incidentas Port Saido stadione įvyko 2012 metų vasarį. Tada sirgaliai išbėgo į aikštę ir ėmė mušti Kairo „Al-Ahly“ klubo futbolininkus, pralaimėjusius vietos „El-Masry“ komandai. Per masines muštynes ir spūstį žuvo 74 futbolo mėgėjai iš Kairo, daugiau kaip tūkstantis aistruolių buvo sužeista.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi