Sportas

2015.06.09 16:56

Lietuvos misija jau įsikūrė Europos žaidynių sportininkų kaimelyje Baku

BNS2015.06.09 16:56

Azerbaidžano sostinėje Baku Europos žaidynių sportininkų kaimelyje Lietuvos misija jau laukia atvykstančių sportininkų.

Azerbaidžano sostinėje Baku Europos žaidynių sportininkų kaimelyje Lietuvos misija jau laukia atvykstančių sportininkų.

Kaip rašoma LTOK pranešime spaudai, kokių dar šalių delegacijos jau įsikūrė sužinoti nesudėtinga – apie tai praneša vėliavomis papuošti kaimelio pastatų balkonai. Tiesa, sportininkų kaimelyje kol kas nedaug, bet per ateinančias dienas gyventojų turėtų pagausėti.

Baku, sportininkams skirti kambariai su suvenyriniais lovų užtiesalais. LTOK nuotr.

Lietuvos delegacija gyvens viename name su estais, rumunais ir lenkais. Sportininkai įsikurs erdviuose, 3–4 kambarių butuose su bendra svetaine, kambariuose gyvens po 2–3 žmones. Kiekvienas atvykęs kambaryje randa lauknešėlį su būtiniausiomis higienos priemonėmis ir sužino, kad išvažiuodamas lauktuvių galės parsivežti spalvingą lovos užtiesalą. Kaimelyje veikia sporto klubas, baseinas ir dvi valgyklos. Mažesnėje jų – nacionaliniai patiekalai iš kurių mums žinomas tik plovas, vietinių patiekalų pavadinimai lietuviams labai sunkiai įsimenami.

Laisvalaikiui įrengtos poilsio zonos, čia galima įgriūti į sėdmaišį, pažiūrėti televizorių, pažaisti kompiuterinį žaidimą ar išgerti kavos su kolegomis. Žaidynių suvenyrų parduotuvė veikia čia pat, o prireikus kaimelio grožio salone galima pasidaryti naują šukuoseną.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, kaip ir kiti komitetai, turi savo būstinę su darbo erdve, susitikimų kambariu ir trimis medikų kabinetais. Čia nuolat dirba LTOK darbuotojai: misijos vadovas Einius Petkus, jo pavaduotojos Lina Vaisetaitė, Vita Balsytė, atstovė spaudai Goda Smilingytė. Jiems talkina labai paslaugūs ir geranoriški savanoriai.

Viešbutis, kuriame įsikuria vis daugiau sportininkų iš įvairių pasaulio šalių. LTOK nuotr.

„Šiandien į Baku senamiestį atkeliaus žaidynių deglas, rytoj atsidaro baidarininkų ir kanojininkų kaimelis, poryt vyksiančioje sportininkų sutikimo šventėje dalyvaus Europos olimpinių komitetų prezidentas Patrickas Hickey`is. Šiąnakt atvyksta mūsų imtynininkai ir boksininkai, juos pasitiksime oro uoste, tad nors žaidynės neprasidėjo, misijai veiklos netrūksta“, – pasakojo E. Petkus.

Atvykstančius sportininkus oro uoste pirmiausiai pasitinka žaidynių organizatoriai, sutvarko akreditacijas, pasirūpina bagažu ir palydi į autobusą, kuris atveža juos į kaimelį. Vietoje atletus pasitiks misijos atstovai, palydės į kambarius ir aprodys kaimelį.

Pirmosios Europos žaidynės Baku vyks birželio 12–28 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt