Sportas

2015.09.08 13:45

Į kampą įspaustas A. Gudaitis apsisprendė dėl NBA naujokų biržos ir Lietuvos studentų rinktinės

Vienam talentingiausių Lietuvos krepšininkų Artūrui Gudaičiui teko priimti nelengvą sprendimą. 21-erių metų Kauno „Žalgirio“ puolėjas vos tik pasibaigus LKL čempionatui turėjo apsispręsti, dalyvauti NBA naujokų biržai skirtoje stovykloje JAV ar žaisti Lietuvos studentų krepšinio rinktinėje. A. Gudaitis pripažino, kad pasirinkimas nebuvo lengvas, tačiau tiki, kad pasirinko geriausią variantą tobulėjimui.

Vienam talentingiausių Lietuvos krepšininkų Artūrui Gudaičiui teko priimti nelengvą sprendimą. 21-erių metų Kauno „Žalgirio“ puolėjas vos tik pasibaigus LKL čempionatui turėjo apsispręsti, dalyvauti NBA naujokų biržai skirtoje stovykloje JAV ar žaisti Lietuvos studentų krepšinio rinktinėje. A. Gudaitis pripažino, kad pasirinkimas nebuvo lengvas, tačiau tiki, kad pasirinko geriausią variantą tobulėjimui.

Sprendimas nebuvo lengvas, nes žaidėjui pro ausis nepraslydo Jono Kazlausko žodžiai, kuriuos treneris ištarė dar pristatydamas Lietuvos rinktinės kandidatus. O A. Gudaitis pateko ir į Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą, ir į studentų rinktinės gretas.  

„Noriu pasakyti apie kai kuriuos jaunus vyrus, nes jau pasigirdo gandų, kad galbūt aš nevažiuosiu į studentų rinktinę, aš tik bandysiu į vyrų rinktinę... Tai mes labai rimtai žiūrėsime į tokius, kurie atsisakinėja žaisti už studentų ar už jaunimo rinktines. Nes mums visos rinktinės yra svarbios. Tai yra tokia tarpinė grandis patekti į vyrų rinktinę“, – tuomet kalbėjo J. Kazlauskas.

Krepšininkas jautė spaudimą ir iš kitos pusės. Išvyka į JAV prieš naujokų biržą leidžia tikėtis dar geresnio šaukimo. Tai parodo ir pačio žaidėjo pažiūrį į galimybę būti pašauktam vienos NBA lygos komandų.  

Galiausiai A. Gudaitis pasirinko – jis vyksta į JAV ir nežais studentų rinktinėje.

– Artūrai, tuo pat metu buvote laukiamas dviejuose vietose – NBA stovykloje, kuri skirta specialiai naujokų biržos dalyviams, ir Lietuvos studentų krepšinio rinktinėje. Ar lengva buvo apsispręsti ką rinktis?  

– Taip, sprendimą priėmiau. Ir jis tikrai nebuvo lengvas. Girdėjome, kad rinktinės treneriai akcentavo svarbą žaisti studentų rinktinėje. Girdėjome, kad tai gali būti geras būdas prasibrauti į pagrindinę rinktinę.

Bet aš nusprendžiau šitą vasarą skirti sau. Tobulėti individualiai ir pasinaudoti šansu, kuris būna tik kartą gyvenime. Vyksiu į NBA stovyklą, kuri skirta naujokų biržai.

 – Ar pranešėte savo sprendimą Lietuvos rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui? Kaip jis reagavo?

 – Taip. Aš paskambinau treneriui ir pasakiau, kad mano pasirinkimas yra toks. Ir gal net šiek tiek likau nustebęs, kad treneris mane suprato ir galbūt netgi palaikė.

 – Tai ir pačiam buvo galima lengviau atsikvėpti, kad nereikėjo pyktis su Lietuvos rinktinės treneriu...

– Na, aš savo sprendimą jau žinojau ir jis buvo priimtas. Bet, aišku, smagu, kai sulauki palaikymo.

 – Jus stebėjo daug NBA komandų. „Detroit Pistons“, „Atlanta Hawks“ su jumis bendravo pakankamai artimai. Pats turite NBA komandą, į kurią norėtumėte patekti?

 – Aš manau, kad kiekvienam žaidėjui svarbiausia patekti į tą sistemą ir ne taip svarbu, kurioje komandoje. Manau, kad ten yra aukščiausio lygio sistema. Tikiu, kad jie nori iš tavęs padaryti geriausia, ką galima. Bet prisipažinsiu, kad pokalbiai su NBA atstovais man paliko malonų įspūdį. Ypač – su Detroito komanda. NBA svarbu žaisti ir tobulėti. Ir tikiu, kad ten krepšininku užsiima rimtai.

 – Vos tik baigėsi LKL finalai, jau išvykstate ruoštis kitiems iššūkiams. Atostogų šią vasarą nebus?

 – Taip. Su Artūru Javtoku vykstame į sodybą ir ten jau rimtai ruošimės mano kelionei į JAV. Atostogų šią vasarą nebus.

 – Šis sezonas pačiam buvo svarbus dėl įvairių priežasčių. Buvo rimtesnis vaidmuo Kauno „Žalgirio“ komandoje ir tuo pačiu rezultatai turėjo įtakos NBA naujokų biržos šaukimui. Ar esate patenkintas, kaip pasirodėte sezone ir kokia vieta jums prognozuojama NBA naujokų biržoje?

 – Man labai apmaudu, kad aš vėliau pradėjau žaisti krepšinį ir nedalyvavau daugelyje rinktinių, kurias jau stebi skautai. Aš to neturėjau. Dėl to tikrai gaila.

Šį sezoną buvau pagavęs gerą formą ir žaidžiau visai neblogai, bet viską sugadino trauma. Tačiau nėra nieko nepataisomo. Svarbiausia, kad su komanda laimėjome. O dėl šaukimo, tai sakau, jeigu mane būtų stebėję anksčiau, gal ir tas šaukimas dabar būtų aukštesnis. Bet tikrai nevarau Dievo į medį. Viskas yra labai tvarkoje. Reikia tik džiaugtis ir bandyti išnaudoti tuos šansus.

– Minėjote, kad jeigu ir būsite pašauktas į NBA, norėtumėte dar porą metų pažaisti Europoje. Tačiau kas, jeigu NBA klubas nenorės jūsų paleisti? Jeigu sakys, Artūrai, mes matome jau dabar tave šioje komandoje. Juk yra taip pat daugybė pavyzdžių, kai krepšininkas buvo pašauktas NBA, tobulintis išvyko į Europą ir niekada daugiau nebegrįžo...

 – Jeigu klubas būtų suinteresuotas, kad aš tobulėčiau, jeigu matytų kažką manyje, tai, manau, viskas tvarkoje. Tikrai galima ten pasilikti. Tikiu, kad jie nori tik gero. O į Europą visada spėsi sugrįžti. Jeigu tik taip būtų, tai tikrai išnaudočiau tą šansą. Bet vėlgi, per trejus metus iš trečios Lietuvos lygos šokti į NBA yra nepaprasta (juokiasi).