2019.04.14 18:02

Lietuvos rankininkai iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionato atrankos varžybose

LRT.lt 2019.04.14 18:02

Pergalių badą Europos rankinio čempionato atrankos varžybose nutraukė ir pirmąjį laimėjimą iškovojo Lietuvos rinktinė (1-3), Klaipėdoje po atkaklios kovos 24:23 (12:11) nugalėjusi Rumunijos rankininkus (1-3).

Lietuviai revanšavosi rumunams už ketvirtadienį išvykoje patirtą nesėkmę (23:28). Komandos susilygino pergalių skaičiumi, tačiau tarpusavio persvara vis tiek liko Rumunijos rinktinės pusėje, mat jų iškovota pergalė buvo didesniu skirtumu.

Lietuviai mačą pradėjo pozityviau ir buvo priekyje (4:2). Tačiau svečiai netrukus ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (7:6).

Šeimininkai atakoje susikūrė nemažai gerų progų, tačiau varžovus gelbėjo solidžiai žaidęs vartininkas, tad po pirmo kėlinio Mindaugo Andriuškos auklėtiniai pirmavo tik vienu įvarčiu (12:11).

Po pertraukos lietuviai bandė atitrūkti, tačiau rumunai rezultatą lygino (15:15). Tiesa, šeimininkų spurtas įvyko kiek vėliau, kai buvo susikurta keturių įvarčių persvara (22:18).

Šeimininkai dar turėjo ambicijų laimėti mačą didesniu nei penkių įvarčių skirtumu ir likviduoti ankstesnių rungtynių deficitą, tačiau rumunai priartėjo ir lietuviams teko spręsti, kaip išlaikyti turimą pranašumą (24:23).

Tą jiems padaryti pavyko ir buvo įsirašyti pirmieji du taškai 6 atrankos grupėje.

Paskutines dvejas rungtynes atrankoje lietuviai sužais birželio viduryje. Namuose lauks dvikova su Prancūzija, o vėliau seks susirėmimas Portugalijoje su vietos rinktine.