Sportas

2015.06.08 08:39

R. Meilutytės Prancūzijoje pasiektas rezultatas – geriausias pasaulyje

ELTA, BNS2015.06.08 08:39

Prancūzijoje vykstančio pirmojo tarptautinių plaukimo varžybų „Mare Nostrum 2015“ etapo moterų 50 m plaukimo krūtine varžybose sekmadienį lietuvė Rūta Meilutytė užėmė pirmąją vietą.

Prancūzijoje vykstančio pirmojo tarptautinių plaukimo varžybų „Mare Nostrum 2015“ etapo moterų 50 m plaukimo krūtine varžybose sekmadienį lietuvė Rūta Meilutytė užėmė pirmąją vietą.

18-metė mūsų šalies plaukikė finale nuotolį įveikė per 29,88 sek. bei pagerino varžybų rekordą. Tai – geriausias rezultatas pasaulyje šį sezoną. R. Meilutytė atrankoje taip pat buvo pirma (31,21 sek.).

Lietuvos plaukikė šeštadienį buvo greičiausia 100 m distancijoje.

„Ir Rūta, ir aš esame labai patenkinti pasiektais rezultatais. Artėjant Pasaulio čempionatui tai yra labai teigiami rezultatai“, – sekmadienį sakė R. Meilutytės treneris Jonathanas Ruddas.

Lietuvė ne tik aplenkė iki tol pirmavusią Rusijos plaukikę Juliją Jefimovą, sugrįžusią į baseiną po diskvalifikacijos dėl dopingo, bet ir pasiekė naują varžybų rekordą. Šis rezultatas – tik 0,4 sek. atsilieka nuo pačios R. Meilutytės pasiekto pasaulio rekordo.

Artimiausia varžovė atsiliko 1,5 sekundės

Šeštadienį R. Meilutytė taip pat pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje šiais metais – tik plaukdama dukart ilgesnį nuotolį. 100 m krūtine Plimute besitreniruojanti kaunietė nuplaukė per 1 min. 5,46 sek. ir šoktelėjo į pirmąją reitingų lentelės vietą. Antrąją vietą užėmusi nuolatinė R. Meilutytės varžovė danė Rikke Moller Pedersen atsiliko daugiau nei pusantros sekundės.

„Rytoj važiuojame į Romą, kur savaitę treniruosimės ir dalyvausime varžybose „Sette Colli“ ateinantį savaitgalį. Ten pamatysime, kokią dar pažangą galime pasiekti“, – sakė J. Ruddas.

M. Sadauskas užėmė dvi septintas vietas

Tarptautinėse varžybose Prancūzijoje taip pat dalyvavo ir trys Lietuvos plaukikai: Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas ir Tadas Duškinas.

Geriausiai sekėsi M. Sadauskui, patekusiam į pagrindinius abiejų rungčių finalus bei užėmusiam dvi septintąsias vietas – laisvuoju stiliumi 50 m (22.79 sek.) ir 100 m (49,72 sek.).

M.Sadauskas parengiamuosiuose 100 m laisvuoju stiliumi rungties plaukimuose nuotolį įveikė per 49,54 sek., pasiekdamas antrą savo geriausią asmeninį rezultatą nuo 2009 metų. Šiuo rezultatu jis aplenkė iki tol šiame nuotolyje pirmavusį Simoną Bilį (49,62 sek.), su kuriuo rungtyniauja dėl teisės dalyvauti pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje šiame nuotolyje. Tik vienas iš šių plaukikų dalyvaus individualioje 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje Kazanėje.

G. Titenis pateko į 100 m ir 50 m krūtine B finalus, kuriuose užėmė 15-ąsias vietas (jo rezultatas – 29,09 sek.)

T. Duškinas laimėjo 50 m peteliške B finalą ir bendroje įskaitoje liko 9-oje vietoje (distanciją įveikė per 24,32 sek.)

„Visuomet norisi geresnių rezultatų, tačiau dabar viskas vyksta pagal planą. Rezultatai turėtų būti Pasaulio čempionate Kazanėje. Šių varžybų pagrindinis tikslas – pasitikrinti ir gauti varžybų patirties“, – pasibaigus varžyboms Prancūzijoje sakė Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris Žilvinas Ovsiukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.