Sportas

2015.09.08 13:45

BBC paviešino dokumentus, atskleidžiančius FIFA pinigų plovimo operacijas

15min.lt 2015.09.08 13:45

Sekmadienio rytą BBC paviešino dokumentus, kuriuose akivaizdžiai matyti, kad į buvusio FIFA viceprezidento Jacko Warnerio sąskaitas 2008 metais iš FIFA įplaukė apie 10 mln. JAV dolerių.

Sekmadienio rytą BBC paviešino dokumentus, kuriuose akivaizdžiai matyti, kad į buvusio FIFA viceprezidento Jacko Warnerio sąskaitas 2008 metais iš FIFA įplaukė apie 10 mln. JAV dolerių.

Pinigai – asmeninėms reikmėms

Oficialiai pinigai skirti Karibų šalių tautinių bendruomenių programoms, tačiau dokumentai rodo, kad šiuos pinigus J. Warneris naudojo išgryninimui, asmeninei paskolai padengti bei pinigų plovimo operacijoms.

72-ejų metų Trinidado ir Tobago pilietį FTB kaltina stambaus masto korupcija. Pats J. Warneris visus kaltinimus neigia.

BBC paviešintuose dokumentuose matyti, kad 2008 metais į Šiaurės Amerikos ir Karibų baseino futbolo konfederacijos (CONCACAF) sąskaitas buvo atlikti trys pervedimai, kurių bendra suma siekia 10 mln JAV dolerių. Tuo metu J. Warneris buvo šios konfederacijos vadovas.

Iš Pietų Afrikos Respublikos futbolo asociacijos atkeliavusios finansinės injekcijos oficialus tikslas buvo vystyti futbolo programas Karibų regione. 4,86 mln JAV dolerių buvo pervesta vienam didžiausių Trinidado ir Tobago prekybos centrui „JTA Supermarkets“. Pinigai buvo mokami dalimis nuo 2008-ųjų sausio iki 2009-ųjų kovo. JAV prokurorų teigimu, didžioji dalis šių pinigų vėliau vietine valiuta buvo išmokėti J. Warneriui.

Šalies valdžia įtūžusi

Į šį skandalą jau įsijungė ir Trinidado ir Tobago sporto ministras bei buvęs futbolininkas Brentas Sancho. „Jis turės atsakyti prieš teisingumą. J.Warneris privalės dalyvauti tyrime ir paaiškinti savo veiksmus“, – ryžtingai kalbėjo jis.

Dokumentuose akivaizdžiai matyti, kad iš FIFA atkeliavusių 360 tūkst. JAV dolerių buvo išmokėti su J. Warneriu susijusiems asmenims.

Beveik 1,6 mln JAV dolerių išleista atsiskaitinėjant kredito kortelėmis ir mokant asmeninę paskolą. Didžiausia J.Warnerio įmoka už paskolą siekė 410 tūkst. JAV dolerių, kreditine kortele funkcionierius už pirkinius kartą sumokėjo net 87 tūkst. JAV dolerių.

B. Sancho neslėpė, jog yra piktas ir nusivylęs.

„Tai skaudu ir nepaaiškinama, kadangi šie pinigai turėjo būti skirti futbolo vystymui mūsų regione. Visa tai, kas vyksta, yra tikra parodija“, – niršo Trinidado ir Tobago sporto ministras.

Velkasi skandalų šleifas

J.Warneris yra vienas iš 14 kaltinamųjų FIFA korupcijos byloje. JAV pareigūnų teigimu, per 24 metus buvo užfiksuota daugybė korupcijos, reketo bei pinigų plovimo atvejų, kurių bendra suma viršija 150 mln JAV dolerių.

Jo pavardė nešvariuose finansiniuose reikaluose figūravo jau ne kartą. 2011 metais J. Warneris buvo priverstas palikti FIFA vykdomąjį komitetą, kai paaiškėjo, kad papirkinėjo kitus savo regiono atstovus.

Kiek vėliau pradėtas sukčiavimo tyrimas J. Warnerį išvertė ir iš Trinidado ir Tobago saugumo ministro posto.

Kol kas į FIFA skandalą įsivėlęs vyras visus kaltinimus neigia ir tikina, kad taip norima susidoroti su juo ir jo šalimi. Jis kelis kartus buvo užsiminęs, kad atskleis ne vieną šokiruojantį faktą ir pasakys „tikrąją tiesą“ apie FIFA ir šioje organizacijoje dirbančius asmenis.