Sportas

2015.06.05 17:05

Du lietuviai – Šiaurės šalių imtynių čempionai

BNS2015.06.05 17:05

Norvegijoje vykusiame Šiaurės šalių graikų-romėnų imtynių čempionate Redas Milašauskas ir Justas Galkinas užėmė pirmąsias vietas.

Norvegijoje vykusiame Šiaurės šalių graikų-romėnų imtynių čempionate Redas Milašauskas ir Justas Galkinas užėmė pirmąsias vietas.

R. Milašauskas svorio kategorijoje iki 100 kilogramų (5 dalyviai) įveikė keturis varžovus ir buvo apdovanotas aukso medaliu.

„Paskutinėje imtyje su estu Hendriku Kalme iniciatyva buvo R. Milašausko rankose. Jis susikrovė kelių taškų pranašumą, kurių pakako pergalei (7:3)“, tvirtino treneris.

J. Galkinas (66 kg, 8 dalyviai) turėjo vargo dvikovoje su suomiu Leevi Ukkola, kurį įveikė rezultatu 3:1. Estą Laurį Leierį klaipėdietis sumėtė jau pirmame kėlinuke (11:2), o kitą suomį, Europos jaunių čempionato penktos vietos laimėtoją Mikko Peltokangą lietuvis paguldė ant menčių.

Čempionato sidabro medalį iškovojo Domas Krikščiūnas. Svorio iki 55 kilogramų (3 dalyviai) antroje dvikovoje jis po efektingo metimo per save įveikė Danijos atletą Kasperą Ravną.

„Vykstant į Norvegiją D. Krikščiūnas karščiavo. Apskritai abejojome, kad jis dalyvaus varžybose. Tačiau prieš svėrimą temperatūra nukrito ir jis pats pasiprašė ant kilimo. Po tokios ligos jam buvo vienintelis šansas laimėti – tai greitai užbaigti kovą. Su švedu to padaryti nepavyko, o daną jis patvarkė jau pirmomis sekundėmis“, – komentavo M. Baranauskas.

Edgaras Gendvilis (50 kg, 10 dalyvių), Mantas Traupys (63 kg, 7 dalyviai) ir Karolis Valiūnas (85 kg, 7 dalyviai) kovas pralaimėjo vyresniems atletams ir tenkinosi 6-7 vietomis. „Šiems sportininkams vos po 15 metų, tuo tarpu jų varžovai dvejais metais vyresni. Šiemet kovoti dėl medalių nerealu, todėl atletams buvo keliami kiti tikslai – pajusti solidžių varžybų atmosferą, pamatyti savo klaidas, įgyti varžybų patirties“, – pasakojo treneris.

Šiaurės šalių čempionate rungėsi 99 imtynininkai (41 jaunimo turnyre ir 58 jaunių amžiaus grupėje) iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Estijos ir Lietuvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt