Naujienų srautas

Sportas2019.04.14 10:54

„Pacers“ ir Sabonis prieš „Celtics“: svarbiausi kaktomūšos akcentai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.04.14 10:54

Indianos „Pacers“ krepšininkai kartu su lietuviu Domantu Saboniu šįvakar 20 valandą Lietuvos laiku pradės kovą NBA atkrintamųjų varžybų pirmajame etape su Bostono „Celtics“ klubu. Portalas LRT.lt apžvelgia svarbiausius Indianos ir Bostono ekipų susidūrimo atkrintamosiose akcentus.

NBA reguliarųjį sezoną Nate`o McMillano treniruojamai „Pacers“ komandai galima padalinti į dvi ryškias dalis – komanda su Victoru Oladipo ir be jo. Lūžis sezone Indianos ekipai įvyko sausio 23-ąją, kuomet kelio traumą dvikovoje su Toronto „Raptors“ patyręs V. Oladipo sezoną baigė anksčiau nei planuota.

Iškritęs komandos lyderis paliko sunkiai užlopomą skylę – gynėjas rinkdavo po 18,8 taško, atkovodavo po 5,6 kamuolio bei atlikdavo po 5,2 rezultatyvaus perdavimo. Tai, jog „Pacers“ buvo per sunku žaisti be savo lyderio įrodė ir komandos rezultatai – su V. Oladipo Indianos ekipa reguliariajame sezone spėjo iškovoti daugiau pergalių (25 pergalės ir 11 pralaimėjimų) negu be jo – (23 pergalės ir 23 pralaimėjimai).

„Pacers“ viltis iškovoti namų aikštės pranašumą pirmajame NBA atkrintamųjų etape gerokai sujaukė prasta paskutinė 13 rungtynių atkarpa iki aktkrintamųjų – Indianos krepšininkai laimėjo tik 5 rungtynes ir patyrė 8 pralaimėjimus.

Savo didelių ir, mažų mažiausiai, neplanuotų bėdų reguliariajame sezone turėjo ir Brado Stevenso treniruojamas „Celtics“ klubas. Dar prieš 2018-19 m. NBA sezoną Bostono ekipa ekspertų buvo įvardijama kaip vieną ryškiausių Rytų konferencijos favoričių. Komanda su daugybe talentingų krepšininkų ir perspektyviu treneriu jau 2017-18 m. NBA pirmenybėse be traumuoto lyderio Kyrie Irvingo tik po 7 rungtynių serijos Rytų konferencijos finale turėjo pripažinti LeBrono Jameso vedamos Klivlendo „Cavaliers“ ekipos pranašumą, todėl, natūralu, lūkesčiai šiam sezonui buvo pakilę.

Tiesa, realybė pasirodė esanti kiek kitokia. Sezono pradžioje „Celtics“ žaidimo mechanizmas nuolat strigo, o po pirmųjų 20-ies rungtynių komanda buvo iškovojusi tik 10 pergalių. Pozityviai nuteikiančias pergalių serijas netrukus keisdavo atkarpos, kuriose Bostono komanda nebūdavo panaši į save bei pasipildavo nesėkmės.

Jau pirmoje sezono dalyje imta kalbėti apie tai, jog jauni ir minučių alkani „Celtics“ žaidėjai Jaysonas Tatumas, Jaylenas Brownas ir Terry Rozieras nuolat įsiveldavo į žodinius konfliktus su komandos žvaigžde K. Irvingu.

Vasario mėnesį po pralaimėtų 5-ųjų rungtynių per pastarųjų 7 susitikimų atkarpą komandos atakuojantis gynėjas Marcusas Smartas viešai kalbėjo apie tai, jog komandai trūksta vieningumo.

„Kokia pralaimėjimų priežastis? Nesame vieningi. Viskas tik dėl to. Paprasta ir aišku. Jeigu stovėtume vienas už kitą, to nebūtų. Tik kalbame apie tai, jog turime būti kartu, tačiau turime tai išgyventi ir atrasti būtų, kaip viską sutvarkyti“, – tąkart po pralaimėjimo „Raptors“ 95:118 tvirtino M. Smartas.

Tiesa, reguliariojo sezono pabaigoje didelės duobės „Celtics“ išvengė – laimėjo 6 paskutines rungtynes iš 8 bei, svarbiausia, esminėse tarpusavio dvikovose su „Pacers“ pasiekė savo – perėmė namų aikštės pranašumą bei užėmė ketvirtąją poziciją konferencijoje. Pagerėjęs Bostono komandos žaidimas ir, atrodo, pamiršti nedideli tarpusavio nesutarimai „Celtics“ iškelia kaip poros su Indianos ekipa favorite. 

Komandų tarpusavio akistatos reguliariajame sezone ir „Pacers“ prarastas namų pranašumas

„Pacers“ pergalę tarpusavio dvikovose su „Celtics“ klubu iškovojo tik pirmajame komandų susidūrime Indianoje lapkričio pradžioje. Tąkart šeimininkams laimėjimą nukalė Victoro Oladipo pataikytas tritaškis likus žaisti 3,4 sekundės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos – 102:101.

Sausio mėnesį jau Brado Stevenso auklėtiniai šventė pergalę Bostone – 135:108. „Pacers“ komandai praleisti net 135 taškai į savąjį krepšį yra neįtikėtinai daug. Palyginui NBA reguliariajame sezone vidutiniškai praleisdavo po 104,7 taško – geriausias rezultatas visoje lygoje.

„Jie tiesiog mus įveikė visose įmanomose kategorijose. Visur, kur tik galima įsivaizduoti, jie mus įveikdavo“, – po pirmojo ekipų susidūrimo Bostone kalbėjo V. Oladipo.

Kitos dvejos komandų akistatos įvyko reguliariojo sezono baigiamojoje stadijoje ir buvo ypatingai svarbios kovojant dėl ketvirtosios pozicijos Rytų konferencijoje. Nate`o McMillano treniruojami Indianos krepšininkai prieš „Celtics“ kovojo jau be traumuoto lyderio V. Oladipo.

Kovo 29-ąją vykusiose rungtynėse „Pacers“ gavo dar vieną antausį nuo „Celtics“. Šįkart susitikimo pabaigoje pergalingą metimą atliko įžaidėjas Kyrie Irvingas, kurio sėkmingas reidas į varžovų baudos aikštelę nulėmė susitikimo baigtį – 114:112.

„Pacers“ nesulaikė K. Irvingo ne tik paskutiniame susitikimo išpuolyje, bet ir visos dvikovos metu – gynėjas surinko 30 taškų bei buvo rezultatyviausias savo komandos gretose. Indianos ekipą ištempti bandė antrosiosios sezono pusės lyderiu tapęs Bojanas Bogdanovičius, tačiau 27 pelnyti kroato taškai komandos neišgelbėjo.

Atsiimti namų aikštės pranašumą ir išsaugoti ketvirtąją vietą „Pacers“ galėjo jau po 6 dienų vykusiame paskutiniame komandų susidūrime reguliariajame sezone. Svarbiausiose reguliariojo sezono rungtynėse abiem ekipoms užtikrintą pergalę Indianoje – 117:97 šventė svečiai iš Bostono.

„Celtics“ vėl daužė „Pacers“ gynybą, o rungtynes nuo suolo pradėjęs Gordonas Haywardas iš žaidimo pataikė visus 9 metimus ir svečiams pelnė 21 tašką. Bostono klubas atliko puikų darbą susitikime, „išjungęs“ iš žaidimo vieną pavojingiausių Indianos ekipos žaidėjų – B. Bogdanovičių. Kroatas pelnė tik 4 taškus.

Lietuvis Domantas Sabonis prieš „Celtics“ šiame sezone pelnydavo šiek tiek mažiau taškų nei krepšininko vidurkis (14,1 taško) reguliariajame sezone – 13,8 taško. Be to, aukštaūgis vidutiniškai per keturias rungtynes atkovodavo po 7,5 kamuolio bei iš žaidimo atakuodavo 54 procentų tikslumu.

Abejų komandų lyderiai bei būdai juos stabdyti

Bostono klubo įžaidėjas Kyrie Irvingas pirmą kartą su „Celtics“ dalyvaus NBA atkrintamosiose. Krepšininkas šiame sezone renka po 23,8 taško, atlieka po 6,9 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 5 atšokusius kamuolius ir yra žmogus, kurio rankose laikomos visos „Celtics“ puolimo gijos.

Be jokios abejonės gynėjas bus svarbi persona serijoje, o „Pacers“ komandoje rungtynes starto penkete pradedantis Darrenas Collisonas nėra tas krepšininkas, kuris garsėtų savo varžovus gniuždančia gynyba. Indianos ekipa turės atlikti daug juodo darbo norėdama sulaikyti tokio kalibro žaidėją kaip K. Irvingas ir tam N. McMillanas serijos metu gali pasitelkti ne tik D. Collisoną, bet ir Wesley Matthewsą ar kitus gynėjų grandies žaidėjus.

Tiesa, reikia nepamiršti, jog dalį lyderio naštos iš K. Irvingo visuomet pasiruošę perimti kiti pavojingi „Celtics“ žaidėjai, tarp kurių labiausiai išsiskiria 21-erių metų 203 cm ūgio Jaysonas Tatumas.

Praėjusiame sezone NBA debiutavęs krepšininkas tapo vienu iš labiausiai „Celtics“ sirgalių pamėgtų „keltų“. Būtent 2017-18 m. sezono atkrintamųjų metu J. Tatumas perėmė lyderio deglą iš traumuoto K. Irvingo ir sėkmingai vedė savo komandą iki konferencijos finalo serijos su „Cavaliers“ atomazgos. Šiame sezone J. Tatumas Bostono ekipai renka po 15,7 taško ir atkovoja po 6 kamuolius.

Savo ruožtu „Celtics“ turės svarbiausią užduotį gynyboje bandant eliminuoti Bojano Bogdanovičiaus faktorių. 29-erių metų 203 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas, iškritus V. Oladipo, tapo vienu svarbiausių „Pacers“ žaidėjų bei žaidžia savo rezultatyviausią karjeros NBA sezoną – pelno po 18 taškų per susitikimą.

Visgi, kaip ir minėjome, ketvirtose komandų tarpusavio rungtynėse kroatas tūnojo savo šešėlyje – pelnė 4 taškus ir pataikė tik 1 metimą iš 8. Mažiau taškų žaidėjas buvo įmetęs tik pačioje sezono pradžioje susitikime su „Bucks“ (3 taškai).

Tąsyk sustabdytą kroatą gynyboje vargino Marcusas Smartas, be kurio „Celtics“ turės verstis visoje Rytų konferencijos ketvirtfinalio su „Pacers“ serijoje. Gynybinį ir traumą besigydantį buldogą M. Smartą turės keisti ir savo vertę ginantis prieš B. Bodganovičių įrodyti kitas žaidėjas Jaylenas Brownas.

Galima spėti, jog būtent šiuo 22-ejų metų 201 cm ūgio žaidėju bandys remtis B. Stevensas, bandydamas sumažinti „Bogey“ pravardžiuojamo lengvojo krašto puolėjo svarbą „Pacers“ žaidime. Bostono gynybos supančiotas B. Bogdanovičius gali būti esminis faktorius visoje serijoje.

„Pacers“ aukštaūgių linijai kartu su Domantu Saboniu teks mesti iššūkį rimtiems vyrukams – Alui Horfordui ir Aaronui Baynesui. B. Stevensas savo komandos starto penkete reguliariojo sezono poroje aukštaūgių grandyje suformavo A. Horfordo ir A. Bayneso duetą, nors sezono metu remdavosi ir lengvesniu penketu, kuriame „ketvirtojo“ numerio pozicijoje žaisdavo Gordonas Haywardas ar Marcusas Morrisas.

Bostono ekipa, visų pirma, turės tvarkytis su startiniais Indianos aukštaūgiais – Mylesu Turneriu ir Thaddeusu Youngu. „Celtics“ laukia aiški, tačiau ne itin paprasta užduotis – „išrūkyti“ iš „Pacers“ baudos aikštelės geriausiai metimus lygoje blokuojantį žaidėją – M. Turnerį (2,69 bloko).

Tai padaryti galima tik su aukštaūgiais, kurie kelią grėsmę atakaduomi iš distancijos. Alas Horfordas su tokia užduotimi gali susitvarkyti – „Celtics“ aukštaūgis sukelia pavojų atakuodamas toliau nuo krepšio, todėl M. Turneris gali būti priverstas palikti savąją baudos aikštėlę. Tokiu atveju „Celtics“ puolimui atsiranda daugiau erdvių inicijuoti puolimą.

Domanto Sabonio faktorius serijoje

Lietuvis bus viena pirmųjų N. McMillano opcijų keliant žaidėjus nuo suolo. Po 14,1 taškų renkantis ir po 9,3 kamuolio atkovojantis aukštaūgis šiame sezone  savo sėkmingu žaidimu sulaukė ir ekspertų pripažinimo – krepšininkas buvo nekart minimas tarp galimų kandidatų laimėti labiausiai patobulėjusio ar geriausiojo šeštojo žaidėjo titulą.

Serijoje su „Celtics“ ekipa D. Sabonis gali tapti nemažu galvos skausmu Bostono klubo ekipai bei sirgaliams. Mobilus ir gerai varžovų baudos aikštelėje judantis lietuvis mikrodvikovose su savo tiesioginiais oponentais būtent ir gali išnaudoti savo greičio pranašumą. Toks krepšininkas kaip A. Baynesas net ir būdamas fiziškai tvirtai sudėtas gali turėti ypatingai daug vargo bandydamas suspėti stabdant D. Sabonį.

Atkarpose aukštaūgį iš Lietuvos gali tekti prižiūrėti ir patyrusiam Alui Horfordui. Tiesa, ir šioje mikrodvikoje D. Sabonis turi greičio pranašumą, ypatingai pikenrolo situacijose, kuriose A. Horfordas negali gintis labiau atsiktraukęs prie savojo krepšio dėl lietuvio keliamos grėsmės atakuojant iš vidutinio nuotolio ditancijos.

Serijos rungtynių tvarkaraštis:

Balandžio 14 d. 20 val. Bostono „Celtics“ – Indianos „Pacers“ (Bostone)

Balandžio 18 d. 2 val. Bostono „Celtics“ – Indianos „Pacers“ (Bostone)

Balandžio 20 d. 3:30 val. Indianos „Pacers“ – Bostono „Celtics“ (Indianoje)

Balandžio 21 d. 20 val. Indianos „Pacers“ – Bostono „Celtics“ (Indianoje)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi