Sportas

2015.09.08 13:45

Kurie LKL klubai sumoka daugiausiai mokesčių?

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė, kokiomis sumomis valstybės iždą papildo pajėgiausi šalies sporto klubai. Pasirodo, Vilniaus „Lietuvos rytas“ pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčių pernai atskaičiavo daugiau nei Kauno „Žalgiris“, tuo metu „Šiaulių“ klubas nesumokėjo nė tūkstančio eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė, kokiomis sumomis valstybės iždą papildo pajėgiausi šalies sporto klubai. Pasirodo, Vilniaus „Lietuvos rytas“ pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčių pernai atskaičiavo daugiau nei Kauno „Žalgiris“, tuo metu „Šiaulių“ klubas nesumokėjo nė tūkstančio eurų.

Iš viso vienuolika Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubų 2014 metais VMI pervedė milijoną eurų. Kone septynis kartus kuklesnius mokesčius sumokėjo Lietuvos futbolo A lygos ekipos, o trečioje vietoje atsidūrė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) klubai.

VMI duomenis paskelbė kartu su Valstybine darbo inspekcija (VDI) įgyvendindama projektą „Sportas“, kurio metu siekiama išsiaiškinti, ar sporto ir sveikatingumo paslaugas teikiančios įmonės, profesionalaus sporto klubai bei sportininkai profesionalai teisingai vykdo savo mokestines prievoles. Taip pat žadama organizuoti nelegalaus darbo, įskaitant darbo bei poilsio režimo pažeidimus, prevenciją.

„VMI kartu su VDI šiuo metu jau vykdo kontrolės procedūras sporto sektoriuje, siekiant identifikuoti mokesčių vengimo atvejus bei užtikrinti tinkamą mokesčių sumokėjimą sporto versle. Projekto „Sportas“ vykdymo metu institucijos griežtai tikrins įtarimą keliančius klubus, kuriuose yra teikiamos sveikatinimo paslaugos, taip pat atidžiau stebės kai kuriuos sportininkus profesionalus, sudariusius sutartis su užsienio sporto organizacijomis, bei vertins legionierių, žaidžiančių Lietuvoje, mokestinių prievolių vykdymą. Kilus abejonėms dėl veiklos skaidrumo, mokesčių inspektoriai šiuos klubus tikrins“, – teigia VMI prie direktoriaus pavaduotoja Vaimira Jakienė.

LKL klubai pagal sumokėtus mokesčius (tūkst. eurų)

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – 398,5

2. Kauno „Žalgiris“ – 355

3. Klaipėdos „Neptūnas“ – 93

4. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – 55,7

5. Utenos „Juventus“ – 42,4

6. Panevėžio „Lietkabelis“ – 25,9

7. Kėdainių „Nevėžis“ – 15,7

8. „Prienai“ – 9,9

9. Alytaus „Dzūkija“ – 9,9

10. „Mažeikiai“ – 3

11. „Šiauliai“ – 0,7.

Remiantis atlikta analize, VMI didžiausią susirūpinimą kelia faktas, kad nemaža dalis sveikatinimo paslaugas teikiančių klubų, į kuriuos už tam tikrą mokestį sportuoti eina gyventojai, oficialiai yra įregistruoti ne pelno siekiančiomis viešosiomis įstaigomis, kurioms taikomos tam tikros įstatymuose nustatytos pelno nesiekiančių įstaigų lengvatos, o jų deklaruojamos komercinės veiklos pajamos yra įtartinai arti PVM mokėtojo ribos. Be to, nemažai tokių sporto klubų turi vos po keletą darbuotojų, o treneriai juose dirba įsigiję verslo liudijimus – tokiu būdu užmaskuojamos darbo sutartys ir sporto klubai išvengia gyventojų pajamų mokesčio, valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų, todėl kontrolės veiksmus atliekančioms institucijoms kyla pagrįstų abejonių ar sporto klubų darbuotojai dirba legaliai.

VDI savo ruožtu tikrins, ar tinkamai įforminti darbo santykiai ir organizuojamas bei apskaitomas darbo laikas – sporto ir pramogų sektorius nėra išimtis neapskaitomo darbo laiko ar kitų su darbo santykiais susijusių pažeidimų atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.