Sportas

2015.09.08 13:45

Į pirmąsias Europos žaidynes išlydėta Lietuvos delegacija

ELTA 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) buvo išlydėta Lietuvos delegacija, dalyvausianti pirmąjį kartą organizuojamose Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžanas). Lietuvai žaidynėse atstovaus 73 sportininkai.

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) buvo išlydėta Lietuvos delegacija, dalyvausianti pirmąjį kartą organizuojamose Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžanas). Lietuvai žaidynėse atstovaus 73 sportininkai.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad gausi Lietuvos komandos delegacija pasipildė dar dviem pavardėmis. Atsisakius dalyvauti vienai porai, į Europos žaidynių vyrų paplūdimio tinklinio turnyrą pakviesti dalyvauti Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis.

Jau anksčiau vietą žaidynėse turėjo Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė. Pastaroji labai džiaugėsi sužinojusi, kad Lietuvai galės atstovauti dvi poros.

„Varžybos bus aukšto lygio ir kovoti bus sudėtinga. Turime tikslą grįžusios pasakyti, kad padarėme viską, ką galėjome. Labai džiaugiamės žinia, kad vaikinai taip pat pateko į žaidynes. Tai man yra savaitės naujiena. Labai už juos džiaugiuosi, nes kartais tokiose situacijose jiems nesisekdavo“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė džiaugėsi naujosiomis žaidynėmis ir pripažino, kad iš sportininkų tikisi medalių, tačiau favoritų įvardinti nenorėjo.

„Žaidynėse dalyvaus ir jauni, ir patyrę Lietuvos sportininkai. Tik kelios sporto šakos amžiaus kartelę šiek tiek nuleido žemiau. Į žaidynes vyksta patys geriausi sportininkai, viliamės, kad dauguma iš jų dalyvaus ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tai yra dar vienas laiptelis į didžiąsias žaidynes. Labai džiaugiamės, kad prisidėjo dar vienos varžybos, dar viena galimybė pasirodyti, išmėginti jėgas ir pasipuošti pirmaisiais žaidynių medaliais istorijoje. Tikimės medalių, bet nenoriu minėti pavardžių. Manau, kad grįžę turėsime kuo pasigirti“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Daug vilčių siejama su 21–erių metų kanojininku Henriku Žustautu. Pastarasis sportininkas kovoje dėl vietos žaidynėse nukonkuravo Londono olimpinių žaidynių prizininką Jevgenijų Šukliną.

„Džiaugiuosi ir patekimu į žaidynes, ir tuo, kad pavyko aplenkti J. Šukliną. Smagu aplenkti olimpinį vicečempioną ir net du kartus, o laimėti pasaulio taurės etapą buvo įspūdinga. Europos žaidynės bus svarbiausias mano karjeros startas, – mintimis dalinosi H. Žustautas. – Tikiuosi, kad pavyks išlaikyti gerą formą iki žaidynių. Varžybos vyksta kas dvi savaites. Sunku, bet turėjau šiek tiek poilsio ir dabar galėsiu pasiekti dar geresnę formą nei iki šiol. Prieš sezoną neplanavau dalyvauti šiose žaidynėse, bet visada norisi kovoti dėl aukščiausių vietų. Svarbu parodyti viską, ką galiu, kad vėliau nereikėtų dėl nieko gailėtis“.

Europos žaidynėse bus gausi Lietuvos imtynininkų komanda. Dėl pergalių Baku kovos 11 mūsų šalies sportininkų.

„Pasiruošimas buvo sėkmingas, ir mes visi atiduosime visas jėgas bei parodysime, ką galime. Nors tai nėra pačios svarbiausios varžybos, sieksime aukštų rezultatų. Dalyvausiu kitoje svorio kategorijoje, todėl būsiu kaip naujokas, bet manau, kad parodysiu neblogą rezultatą. Šios naujos žaidynės yra dar viena galimybė parodyti Europos sportininkų stiprumą ir konkuruoti tarpusavyje. Tai bus tik į naudą. Europos žaidynės bus vienas iš etapų ruošiantis pasaulio čempionatui rugsėjo mėnesį“, – aiškino imtynininkas Aleksandras Kazakevičius.

Kai kuriose sporto šakose bus galima kovoti dėl kelialapių į olimpines žaidynes, o kai kuriose bus galima rinkti įskaitinius reitingo taškus.

Pirmosios Europos žaidynės Baku vyks birželio 12–28 dienomis.