Sportas

2015.06.04 10:33

Europą užkariavęs D. Blattas rado ir NBA pergalių receptą

lrytas.lt2015.06.04 10:33

Treneriui Davidui Blattui per pirmąjį sezoną NBA teko atlaikyti audringą kelionę su „Cleveland Cavaliers“ iki ketvirtadienio prasidedančio finalo, kuriame jo auklėtiniai grumsis su „Golden State Warriors“ .

Treneriui Davidui Blattui per pirmąjį sezoną NBA teko atlaikyti audringą kelionę su „Cleveland Cavaliers“ iki ketvirtadienio prasidedančio finalo, kuriame jo auklėtiniai grumsis su „Golden State Warriors“ .

Gavęs žvaigždžių pripildytą komandą, bet ne vadovėlį, kaip ją suvaldyti, D. Blattas sugebėjo sutramdyti geriausią pasaulio krepšininką, ignoravo kritikus ir nuvijo šalin kankinantį artimųjų ilgesį.

Palikti šeimą Izraelyje, kad galėtų siekti savo svajonės Jungtinėse Amerikos Valstijose, buvo sunkiau, nei jis įsivaizdavo.

„Buvo tikrai sunku, – pripažino 56 metų treneris, Izraelyje palikęs tris dukras ir sūnų. – Esu toli nuo savo vaikų, kuriuos kasdien esu įpratęs matyti, apkabinti ir bučiuoti. Neturiu artimo ryšio su žmonėmis, kurie man rūpi labiausiai.“

Pradžia NBA – klampi

Bostone gimęs treneris sugrįžo į JAV neturėdamas garantijų, kad jam pasiseks.

„Cavaliers“ sezonas buvo labai banguotas, abejonės apie jo ateitį klube sklandė nuolat, o santykius su superžvaigžde LeBronu Jamesu iki šiol sunku apibūdinti.

Vis dėlto dabar D. Blattas yra per keturias pergales nuo NBA čempiono titulo.

Tai jau yra asmeninė pergalė Europoje išgarsėjusiam treneriui, kuris su Tel Avivo „Maccabi“ ir su Trevizo „Benetton“ laimėjo Izraelio ir Italijos čempionų titulus, o su Rusijos rinktine tapo Europos čempionu ir laimėjo olimpinę bronzą.

Nepaisant sėkmės istorijų Europoje, pirmieji jo žingsniai Klivlande buvo klampūs.

Čempionato pradžioje „Cavaliers“ laimėjo 19 rungtynių, pralaimėjo 20, o komandą blaškė žaidėjų mainai ir traumos.

Lyderis negynė trenerio

Sezono metu L. Jamesas nustūmė D. Blattą ginčydamasis su teisėju Finikse ir tuo sukeldamas klausimų, kas yra tikrasis komandos bosas.

Per atkrintamąsias rungtynes su „Bulls“ L. Jamesas savaip pakeitė paskutinę ataką po to, kai D. Blattas bandė prašyti minutės pertraukėlės, kurios nebeturėjo teisės imti.

Sausį „Cavaliers“ brendant per nesėkmių ruožą L. Jamesas nepasinaudojo proga apginti trenerį pareikšdamas: „Aš nemoku atlyginimų treneriams.“

Įtampa augo taip greitai, kad klubo vadovas Davidas Griffinas sušaukė spaudos konferenciją, kad pasakytų, jog D. Blatto darbo vieta yra saugi.

Šią savaitę L. Jamesas apie D. Blattą kalbėjo šilčiau: „Jis suvaldė situaciją neįtikėtinai. Būdamas naujokas treneris NBA, jis atvedė komandą į finalą – nuveikė velniškai gerą darbą.“

Pravertė įgyta patirtis

Priimdamas „Cavaliers“ kvietimą D. Blattas vylėsi, kad turės laiko auginti jauną komandą.

Bet tada į Klivlandą nusprendė grįžti L. Jamesas, „Cavaliers“ įsigijo Keviną Love`ą ir ekipa staiga tapo pretendente į čempionų titulą.

Medaus mėnesio nebuvo. Reikėjo laimėti, ir laimėti dabar.

„Tai buvo didelis pokytis, – sakė D. Blattas. – Man padėjo tai, kad anksčiau buvau tokiose vietose, kur reikėjo laimėti nedelsiant.“

Praėjusį sezoną „Maccabi“ komandą ant Eurolygos čempionų sosto užkėlęs treneris prisiminė buvusio trenerio patarimą, kaip susidoroti su aplink kylančiu triukšmu.

„Jis pasakė man: po akimirkos, kai tu pradėsi klausyti, ką rėkia trečioje eilėje sėdintis vaikinas, pats atsidursi greta jo. Eik savo keliu“, – pasakoja jis.

D. Blattas taip ir padarė – nuėjo į NBA finalus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt