Sportas

2015.09.08 13:45

FIFA korupcijos skandalas: Rusija tikisi išlaikyti teisę rengti pasaulio čempionatą

15min.lt 2015.09.08 13:45

Antradienį pasaulio futbolo bendruomenę sukrėtė netikėta žinia – ką tik perrinktas FIFA prezidentas Seppas Blatteris paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Antradienį pasaulio futbolo bendruomenę sukrėtė netikėta žinia – ką tik perrinktas FIFA prezidentas Seppas Blatteris paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Svarbiausi faktai trumpai:

Antradienio vakarą Seppas Blatteris paskelbė, kad atsistatydina iš FIFA prezidento pareigų.

Gruodžio-kovo mėnesiais bus sušauktas neeilinis FIFA kongresas, kuris išrinks naują prezidentą.

UEFA prezidentas Michelis Platini yra laikomas lažybininkų favoritu.

JAV žiniasklaida skelbia, kad FTB tiria Seppo Blatterio ryšį su padarytais nusikaltinimais.

Trečiadienį turėtų būti paviešinti buvusio FIFA valdybos nario Chucko Blazerio parodymai.

12:45 val. Rusija išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad Seppo Blatterio atsistatydinimas buvo netikėtas, tačiau tai niekaip nepakenks 2018 metų pasaulio čempionatui Rusijoje.

12:15 val. Michelis Platini atidėjo UEFA pasitarimą, kuris turėjo vykti šeštadienį Berlyne, prieš Čempionų lygos finalą.

„Manau, kad dabar būtų geriausia visiems įvertinti susidariusią situaciją ir apsispręsti, ką mes apie tai galvojame, kad galėtume judėti į priekį“, – oficialiame pranešime teigė M.Platini.

Atnaujinta 11:20 val. Interpolas paskelbė buvusio FIFA viceprezidento Jacko Warnerio paiešką. Taip pat buvo paskelbtos ir kitų FIFA atstovų paieškos – Nicoláso Leozo, Alejandro Burzaco, Hugo Jinkio, Mariano Jinkio, José Margulies.

Tai vadinamas „Red Notice“. Interpolą vienijančiose 190 šalyse šie asmenys paskelbiami ieškomais, tačiau tai nėra tarptautinis arešto orderis.

Lažybininkai spėja, kad S.Blatterio įpėdiniu gali tapti UEFA vadovas Michelis Platini, kuris atvirai kritikavo šveicarą ir ragino jį atsistatydinti. Tiesa, jam gali pritrūkti Afrikos regiono palaikymo.

Kandidatu išlieka ir rinkimuose pralaimėjęs Jordanijos princas Ali al-Husseinas. Taip pat anksčiau iš rinkimų pasitraukęs portugalas Luisas Figo.

Anot šaltinių „ABC News“ ir „The New York Times“, JAV pareigūnai tikisi surinkti pakankamai duomenų, kad S.Blatteriui būtų pateikti įtarimai dėl pinigų plovimo ir reketo.

Iki naujų rinkimų organizacijai turėtų vadovauti FIFA Audito komiteto pirmininkas, S.Blatterio tautietis Dominico Scala.