Sportas

2015.09.08 13:45

Kas galėtų užimti FIFA vadovo sostą?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Septyniolika metų karaliavusiam FIFA vadovui Seppui Blatteriui atsistatydinus iš pareigų, naujienų agentūra „Reuters“ sudarė labiausiai tikėtinų kandidatų į atsilaisvinusį postą sąrašą.

Septyniolika metų karaliavusiam FIFA vadovui Seppui Blatteriui atsistatydinus iš pareigų, naujienų agentūra „Reuters“ sudarė labiausiai tikėtinų kandidatų į atsilaisvinusį postą sąrašą.

S. Blatteris tebuvo aštuntas Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentas, nors organizacija gyvuoja jau nuo 1904 m. Tikėtina, kad viena iš FIFA reformos dalių bus prezidento amžiaus ir kadencijos laiko cenzai.

Tačiau kas šiuo metu yra labiausiai tikėtini pretendentai pakeisti susikompromitavusį S. Blatterį ir imtis būtinų reformų? „Reuters“ žurnalistai pateikė tokį galimų kandidatų sąrašą:

Michelis Platini, Prancūzija, 59 metai.

Dabartinis UEFA prezidentas kadaise buvo artimas S. Blatteriui, tačiau palaipsniui nuo jo atitolo. M. Platini taip pat laikomas vienu geriausių visų laikų žaidėjų.

Princas Ali bin al-Husseinas, Jordanija, 39 metai.

Paties S. Blatterio teigimu, rinkimuose princo Ali gauti 73 balsai įrodė, kad ilgametis prezidentas nebeturi pasaulinio palaikymo. Nepaisant to, princas greičiausiai rinkimuose nedalyvaus, jei posto sieks M. Platini. Šie du kandidatai yra geri draugai. M. Platini vienareikšmiškai palaikė princo Ali kandidatūrą šių metų rinkimuose, tačiau jei pats UEFA vadovas nuspręs siekti posto, Jordanijos princas greičiausiai užleis jam kelią.

Jerome`as Champagne`is, Prancūzija, 56 metai.

Buvęs Prancūzijos diplomatas FIFA pradirbo 11 metų ir prieš palikdamas organizaciją 2010 m. užėmė generalinio sekretoriaus pareigas. Jis pats pirmasis šiemet pateikė savo kandidatūrą, tačiau nesugebėjo jos išlaikyti dėl per menko nominacijų skaičiaus.

Wolfgangas Niersbachas, Vokietija, 64 metai.

Dabartinis Vokietijos futbolo federacijos prezidentas šiemet buvo išrinktas į FIFA vykdomąjį komitetą. Jis žada modernų požiūrį ir efektyvias reformas. Per pastaruosius rinkimus jis taip pat atvirai palaikė princo Ali kandidatūrą.

Jerome`as Valcke, Prancūzija, 54 metai.

J. Valcke, dabartinis FIFA generalinis sekretorius, yra vienas pagrindinių įtariamųjų šiuo metu nagrinėjamoje kyšininkavimo byloje. „Reuters“ teigimu, jei J. Valcke mano, kad galėtų imtis šių pareigų sekdamas S. Blatterį taip, kaip šis, būdamas generaliniu sekretoriumi, sekė ankstesnį FIFA prezidentą Joao Havelange`ą, jam reikėtų pagalvoti iš naujo. J. Valcke esą per daug panašus į S. Blatterį, kad galėtų tapti naujuoju prezidentu.