Sportas

2013.01.15 15:36

Jaunieji Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionate žais su Argentinos, Irano ir Čekijos ekipomis

ELTA2013.01.15 15:36

Šiais metais Čekijoje vyksiančio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionato B grupėje nugalėtojos titulą ginsianti Lietuvos rinktinė susitiks su Argentinos, Irano ir Čekijos komandomis.

Šiais metais Čekijoje vyksiančio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionato B grupėje nugalėtojos titulą ginsianti Lietuvos rinktinė susitiks su Argentinos, Irano ir Čekijos komandomis.

Tai paaiškėjo antradienį Čekijos sostinėje Prahoje ištraukus burtus.

A grupėje rungtyniaus Kroatijos, Ispanijos, Kanados ir Pietų Korėjos, C grupėje – Australijos, Serbijos, Brazilijos ir Senegalo, o D grupėje – JAV, Rusijos, Kinijos, Dramblio Kaulo Kranto rinktinės.

Birželio 27 – liepos 7 dienomis vyksiančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinei vadovaus Tomas Masiulis, perėmęs komandos vairą iš Arūno Visocko. Pastarojo krepšinio specialisto treniruojami Lietuvos krepšininkai 2010-ųjų Europos 16-mečių ir 2012-ųjų Europos 18-mečių čempionatuose iškovojo sidabro medalius.

„Nė vienos būsimų varžovų komandos nesu matęs, tad sunku spręsti apie jų pajėgumą. Čekai – pasaulio čempionato šeimininkai, juos palaikys aistruoliai, todėl galima sakyti, kad jie žais šešiese. Be to, namie visos komandos nori gerai pasirodyti, žaidžia su dviguba energija, todėl bus sunku. Argentina yra krepšinio šalis, bus tikrai pajėgi varžovė, na, o Iranas – grupės tamsusis arkliukas. Žinome, kad krepšinis ten žaidžiamas, vyrų rinktinė – neblogo lygio, tad nereikia tikėtis, kad bus lengva, – burtų rezultatus komentavo T. Masiulis. – Lietuvos rinktinės stiprybė, kaip visada, yra komandinis žaidimas. Ši karta yra nebloga, du kartus Europos čempionatuose užėmė antrąsias vietas, todėl manau, kad gali kautis dėl pergalių su visais varžovais.“

Lietuvos rinktinė pasaulio 19-mečių čempionate dalyvaus šeštą kartą. 2011-aisiais mūsiškiai tapo čempionais, 2003-aisiais užėmė antrąją vietą, 1995-aisiais – penktąją, o 2007 ir 2009 metais liko devinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt